Bitcoin nakupujú inštitúcie
Bitcoin nakupujú inštitúcie. Zdroj: .shutterstock.com/totojang1977

Americká finančná spoločnosť Fidelity prišla s novým prieskumom záujmu o investovanie do kryptomien medzi inštitucionálnymi investormi. Výsledky sú prekvapivé a pozitívne zároveň. Hoci sa všetky trhy nachádzajú v ťažkých poklesoch, záujem inštitúcií o kryptomenové aktíva rastie. Výskum Fidelity tak vyvracia čoraz skeptickejšie názory niektorých investorov a kritikov kryptomien, že Bitcoin a ďalšie altcoiny čaká v blízkej budúcnosti zánik.

Záujem inštitúcií rastie

Podľa výskumu investičných nálad medzi inštitucionálnymi investormi spoločnosťou Fidelity, záujem o kryptomeny v porovnaní s minulým rokom narástol.

Aj keď trhy v posledných mesiacoch čelili protivetru, sme presvedčení, že základy digitálnych aktív zostávajú silné a že inštitucionalizácia trhu v posledných rokoch mu umožnila prežiť nedávne udalosti,“ uviedol  prezident spoločnosti Fidelity Digital Assets Tom Jessop.

Nárast záujmu o kryptomeny vidieť podľa údajov vo všetkých kategóriach. 58 % opýtaných investorov uviedlo, že v polovičke roku 2022 vlastnilo kryptomeny, čo je nárast až o 6 %, informuje spoločnosť Fidelity v štúdii Digital Assets Institutional Investor Digital Assets Study, ktorá bola publikovaná vo štvrtok.

Percentuálne zastúpenie inštitucionálnych investorov vo výskume spoločnosti Fidelity
Percentuálne zastúpenie inštitucionálnych investorov vo výskume spoločnosti Fidelity. Zdroj: fidelitydigitalassets

Ázia na vzostupe

Ako upozornil známy analytik a štatistik Hans Rosling vo svojej známej knihe Moc faktov, ázijský trh je na vzostupe a v budúcnosti môžeme očakávať jeho vzostup. Príkladom je aj masívny nárast inštitucionálnych investorov v Ázii, pričom až 69 % inštitúcií tu investuje do kryptomien. Za Áziou nasleduje Európa a USA, pričom všade údaje vykazujú rastúci trend.

Najviac do kryptomien investujú fondy zamerané na rizikový kapitál (až 87 %). Za nimi nasledujú investori s veľkým majetkom (82 %, tzv. veľryby) a investiční poradcovia (73 %). Najpopulárnejšie aktíva podľa štúdie sú Bitcoin a Ethereum.

Tieto údaje naznačujú, že zatiaľ čo trend medzi bežnými ľuďmi a retailovými investormi je predávať kryptomeny na dne počas klesajúceho trendu, inštitúcie a majetní investori vo veľkom nakupujú. To predstavuje zásadný protiargument kritikom kryptomien.

Čítaj ďalej: Nastal na grafe Bitcoinu bod zlomu? Začal už rast v rámci bear marketu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance