Buďte opatrní, tento medvedí trh je iný, ako všetky predošlé
Buďte opatrní, tento medvedí trh je iný, ako všetky predošlé. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Peshkova

Analytická spoločnosť CryptoQuant, ktorá sa špecializuje na analýzu on-chain dát, upozornila, že súčasný medvedí trh sa odlišuje od predchádzajúcich. V čom spočíva základný rozdiel a čo z toho vyplýva pre investorov?

Odlišný medvedí trh

Analytik spoločnosti CryptoQuant v príspevku upozornil, že prebiehajúci medvedí trh, v ktorom sa ocitol Bitcoin a altcoiny s ním, sa líši od predchádzajúcich. Prečo? Podľa analytika burzová rezerva pokračuje v klesajúcom trende od cenového all-time high a nie je typická pre predchádzajúce medvedie trhy.

„Rezerva všetkých búrz“ je ukazovateľ, ktorý meria celkové množstvo Bitcoinu uloženého v peňaženkách všetkých centralizovaných búrz. Keď hodnota tohto ukazovateľa má rastúci trend, znamená to, že ponuka na burzách sa zvyšuje. Takýto trend môže byť pre cenu mince medvedí, keďže investori zvyčajne ukladajú svoje kryptomeny na burzy s cieľom predaja. Na druhej strane, klesajúca hodnota rezervy by naznačovala, že držitelia práve teraz nakupujú nové množstvo mincí do úschovy.

Počas predchádzajúcich medvedích trhov rezervy BTC na burzách stúpali, keďže držitelia predávali. V súčasnosti sa však zdá, že napriek medvediemu trhu na burzách stále klesá počet dostupných bitcoinov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: 5 vecí, ktorým sa vyhnite počas medvedieho trhu

Menej bitcoinov na burzách

CryptoQuant upozorňuje, že máme pred sebou nové správanie trhu s bitconmi, keďže sme v medveďom trhu, no napriek tomu rezervy centralizovaných búrz sa neplnia. Jedným z hlavných faktorov môže byť to, že časť ponuky sa práve presunula do nových investičných nástrojov, ako sú ETF.

Nech už sú dôvody akékoľvek, údaje naznačujú, že napriek poklesom a prúdeniu bitcoinov na burzy s cieľom predaja, veľryby dokupujú. Opäť sa ukazuje, že predchádzajúce cykly a správanie Bitcoinu nemôže byť smerodajným ukazovateľ ďalšieho vývoja. Na toto by mali pamätať investori a analytici, ktorí „veštia“ budúcnosť trhu z minulosti.

Čítaj ďalej: Návod ako zarábať a zhodnocovať kryptomeny na burze Binance

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance