dominancia btc klesá. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

BTC stratil pri nedávnej korekcii vyše 22 % len za niekoľko hodín. Napriek takému silnému poklesu nie každý altcoin reagoval rovnako. Mnoho altcoinov dosiahlo ešte väčšiu korekciu, no dominancia hovorí jasne. Pokles dominancie neovplyvnil ani nedávny krátkodobý výpredaj na kryptomenovom trhu.

Pri pohľade na denný graf dominancie sa zdá, že nedávna korekcia nemala žiadny vplyv na trend. Znamená to, že altcoiny ako celok sa prepadli zhruba rovnako ako samotný Bitcoin. Ako to však vyzerá s budúcim vývojom grafu dominancie poprednej kryptomeny?

Dominancie BTC
Dominancie BTC. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza SHIB – denný prepad o 27 %! Kde sa nachádza nákupná zóna?

Dominancia BTC už nikdy nebude tak vysoko, ako v minulosti

V súčasnosti je graf dominancie na nákupnej zóne, no z tejto zóny môže spadnúť ešte na ďalší support 36,00 %. Z dlhodobého hľadiska je však naivné si myslieť, že dominancia sa pozrie na vysoké úrovne ako kedysi. Počet kryptomien neúprosne rastie a objavujú sa omnoho praktickejšie siete ako blockchain Bitcoinu.

Z tohto hľadiska tak pravdepodobne dominancia bude klesať a v rámci súčasného cyklu platí, že počiatok rastu už máme za sebou, a preto prípadný bullrun bude sprevádzaný pravdepodobne vyšším rastom na altcoinovom trhu v porovnaní s Bitcoinom.

Prečítaj si tiež – Ako sa počas veľkých poklesov na trhu chrániť pred rizikami a stratou?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre