Stoploss na burze a ochrana účtu
Stoploss na burze a ochrana účtu, zdroj: shutterstock.com/Autor: Poring Studio

Bitcoin počas posledného veľkého poklesu, ktorý trvá už niekoľko dní, stratil viac ako 40 %. Vo väčšine prípadov kto nemal ochranu kapitálu alebo stoploss, je teraz buď vo fáze likvidácie účtu, alebo stratil veľkú časť kapitálu. Ako sa chrániť pred takýmto burzovým prostredím?

Maximálny drawdown

Ide o ochranný prvok, ktorý nám stanovuje, o koľko najviac peňazí môžeme pri obchodovaní na burze prísť. V prípade, že si nastavíme napríklad maximálny pokles účtu či obchodného kapitálu na -10 %, v tomto momente zatvárame všetky obchody a ochránime sa tak pred väčšou stratou. Obchody sa síce môžu v niektorých prípadoch zatvoriť skôr, ako sme možno očakávali, ale vždy je to na úkor veľkého rizika. Oveľa lepšie sa doháňa strata 5 % ako 50 %. Práve akceptovanie prehry na burze je pre veľa obchodníkov veľmi dôležitý faktor, ktorý hlavne začiatočníkov posúva bližšie k ziskovému obchodovaniu.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Treba mať stoploss

Stoploss je veľmi podobný ochranný prvok ako maximálny drawdown s tým rozdielom, že týka sa každého konkrétneho obchodu. Rovnako chráni účet pred väčšími stratami a pred tým, že sa z tradera stane hodler, ktorý nechce v strate za každú cenu predávať. Každý profesionálny obchodník používa stoploss.

Akceptuj straty

Každý obchodník by mal jednoducho akceptovať straty na burze. Tie patria k obchodovaniu. Veľkých poklesov na trhu za roky obchodovania zažije každý niekoľko desiatok. Práve tie nám dávajú príležitosť pootvárať obchody na veľmi férovej zóne. Na druhej strane, ak máme zle otvorenú pozíciu z vysokej ceny, tak to neznamená nič zlé. Niekedy to proste nemusí vyjsť podľa očakávania. Veľký problém je ten, že takmer každý obchodník hľadá neexistujúcu zlatú strednú cestu 100-percentných zaručených profitov. Ak by takto burza fungovala, každý na nej zarába. Opak je však pravdou. Iba 10 % zo všetkých obchodníkov sú skutočne ziskoví profesionáli. A nie preto, lebo majú 100-percentnú úspešnosť obchodov, ale preto, lebo vedia akceptovať straty a správne narábajú s burzou.

Prečítaj si aj: Ďalší Black Friday na trhu s kryptomenami – môže za to americký FED?

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre