BTC spadol za deň o 22%
BTC spadol za deň o 22%. Zdroj: Shutterstock.com/Quality Stock Arts

BTC vytvoril za jediný deň sviečku, ktorá predstavuje denný výkyv až 22 % smerom nadol. Z krátkodobého hľadiska je cena prehriata. Nachádzame sa na krátkodobej prepredanosti, čo môže znamenať vytvorenie lokálneho dna, no reverzia trendu nie je aktuálna téma. Predstavuje tento pohyb kapituláciu súčasného bull trendu, alebo sme v klasickej korekcii?

Sila súčasnej korekcie sa posunula na 39 % a ide o seriózny pokles ceny za veľmi krátke obdobie. Z krátkodobého hľadiska je obrovská prepredanosť, čo znamená, že najbližšie hodiny sa cena pravdepodobne stabilizuje na súčasnej hladine okolo 47 000 $ až 48 000 $. Kým trh vychladne na tejto úrovni, pravdepodobne bude korekcia pokračovať.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzuje 50 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si tiež – 3 dôvody, prečo cena Etherea v tomto bull markete môže ísť až na 10 000 USD

BTC potrebuje vychladnúť

Napriek vysokej volatilite korekcia nezmenila dlhodobý trend Bitcoinu. Dokonca zatiaľ ani posledné minimum neprekonalo to predošlé. Nič to však nemení na tom, že Bitcoin najbližšie dni bude v korekcii pokračovať. Na zastavenie volatility a reverzný pattern si budeme musieť ešte počkať.

Z krátkodobého hľadiska teda cena bude stáť na súčasnej hladine a potom bude korekcia pokračovať. Kým nedosiahneme krátkodobé rastúce minimá a následne neprerazíme maximá medzi nimi, tak reverzia nebude potvrdená. Najbližšie dni však k tomu pravdepodobne nedôjde.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza ADA – je koniec dlhodobej korekčnej štruktúry za rohom?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance