Investori by mali predať Bitcoin
Investori by mali predať Bitcoin. Zdroj: youtube.com/c/peterschiff a Shutterstock.com/Wit Olszewski

Uprostred volatilného rastúceho trendu kryptomien známy kritik Peter Schiff varoval, že investori by mali okamžite predať svoje bitcoiny. Podľa portálu Coinedition obhajca zlata tweetoval už predtým, ako Bitcoin a altcoiny začali naberať na sile.

Peter Schiff vo svojom tweete vysvetlil, že Bitcoin dosiahol 18 000 dolárov a ide o skvelú príležitosť, aby jeho držitelia začali predávať. Zaujímavosťou je, že práve po jeho tweete začali kryptomeny ešte viac stúpať a bullish pohyb bol jednoznačne najsilnejší za posledný rok, ako sme vás informovali už skôr.

Nie je to prvýkrát, čo známy kritik nesprávne odhadol trh. Používateľ Twitteru Mr. Anderson upozornil, že Peter Schiff dňa 24. novembra 2018 vyzýval investorov, aby neurobili chybu a nenakupovali Bitcoin za 3 800 dolárov. Toto vyjadrenie dnes vyzerá dosť komicky, keďže Bitcoin sa v čase písania článku obchoduje na úrovni 20 630 dolárov.

Okrem kritiky Bitcoinu Schiff vyzdvihol cenový vzostup zlata. Bitcoin údajne nemá žiadnu hodnotu, ale iba cenu. Na rozdiel od neho zlato môže priniesť investorom v roku 2023 omnoho lepšie finančné výsledky. O prognóze ceny zlata na tento rok sa viac môžete dočítať v článku Investičná príležitosť: zlato podľa analytikov v roku 2023 zaznamená rekordný rast.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin formuje dno

Podľa údajov z TradingView sa bitcoinový index formuje na dlhodobom lokálnom minime. Zatiaľ najnižšia hodnota korekcie je od ďalšieho halvingu vzdialená približne 517 dní, čo korešponduje s časovým intervalom dvoch predošlých cyklov. To znamená, že ak Bitcoin nepôjde na nové minimum, halvingový cyklus ostane neporušený.

Čo ak cena spadne na nové dno? V podstate to vôbec nevadí, pretože jedinou zmenou by bolo skrátenie bullrunu pred halvingom. Prvýkrát v histórii sme boli svedkami prekonania predošlého maxima bullrunu korekciou a takisto mnoho indikátorov a grafov bolo porušených. Preto by ani táto zmena neznamenala nič prevratné. Ak sa zaujímate o dlhodobú predpoveď ceny BTC, prečítajte si článok Ako môže vyzerať vývoj ceny Bitcoinu v roku 2023? Toto sú najpravdepodobnejšie scenáre.

Bitcoin má stále priestor na formovanie finálneho dna. Ďalší halving je naplánovaný na apríl 2024 a dovtedy je vysoko pravdepodobné, že cena bude rásť. Samozrejme, z krátkodobého hľadiska je potrebné, aby investori nenaskakovali do rozbehnutého vlaku a počkali si na formovanie dna, no z dlhodobého hľadiska môže byť kúpa Bitcoinu za trhovú cenu zisková.

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptomenoví investori sa znovu tešia – Bitcoin rastie najviac od roku 2020