Blockchain a ropný priemysel.
Blockchain a ropný priemysel. Zdroj: shutterstock.com/QiuJuSong

Blockchain, technológia, ktorá vytvára bezpečné digitálne záznamy transakcií, zrýchľuje tempo. Má potenciál zmeniť všetky hlavné odvetvia: nehnuteľnosti, lodnú dopravu, bankovníctvo, zdravotnú starostlivosť a ktorúkoľvek inú oblasť.

Ropný priemysel, najdôležitejšie odvetvie na svete, fungoval veľmi dlho v každodennej rutine bez výrazných zmien. Až doteraz.

Blockchain je naozaj revolučný a [Big Oil] sa nakoniec chytil

Podľa správy Svetového ekonomického fóra z roku 2017 už začala digitálna transformácia v energetickom priemysle.

Spoločnosť BP začala experimentovať s blockchainom v roku 2017. V novembri sa spoločnosť BP pridala k blockchainovému konzorciu spolu s ďalšími veľkými firmami Shell a Statoil, vrátane komoditných obchodných domov – Gunvor, Koch Supply & Trading a Mercuria s finančnou podporou holandskej ABN Amro, ING a francúzskeho Societe Generale.

Spoločnosť Royal Dutch / Shell je o krok ďalej a investuje do menšinového podielu v distribuovanom účtovníctve Applied Blockchain.

Menší hráči

S veľkými ambíciami, ako je kanadský Petroteq, sa pripravujú na revolúciu potenciálne každej ropnej prevádzky na planéte. Chcú používať nové technológie na využitie  energetických zásob, ako sú ropné piesky v Utahu, pri radikálnom znižovaní environmentálneho rizika.

V súvislosti s americkým prezidentom Donaldom Trumpom, ktorý plánuje program za bilióny dolárov na infraštruktúru, sú možnosti modernizácie amerických ropných a plynových systémov obrovské.

Petroteq a blockchain

Spoločnosť Petroteq sa vydala na ambicióznu misiu. Úplné prepracovanie neefektívnych a chybových protokolov riadenia celého dodávateľského reťazca.

Petrobloq, vlastné konzorcium skupiny Petroteq, chce vylepšiť celý ropný priemysel. Od vŕtania až po hotový výrobok na báze ropy a všetkého medzi tým. Petrobloq sa snaží sledovať, monitorovať a zaznamenávať každú kvapku ropy na transparentnom, nezmeniteľnom a bezpečnom blockchaine.

Prvým členom konzorcia Petrobloq je druhá najväčšia energetická spoločnosť v Latinskej Amerike, spoločnosť PEMEX, ktorá umožňuje platiť kryptomenami na svojich čerpacích staniciach.

Budúcnosť ropného priemyslu

Tieto silné partnerstvá určite zmenia celý priemysel. Údaje sa zdieľajú bezproblémovo medzi spoločnými podnikmi. Čas na zrealizovanie obchodu sa výrazne zníži. A možno najdôležitejšie je, že sprostredkovateľský medzičlánok v podstate zmizne, čím sa výrazne znížia náklady v každej časti odvetvia.

Od veľkých ropných spoločností ako BP a Shell, až po menších inovátorov, ako je Petroteq, sa uvoľní masívny potenciál v ropnom a plynárenskom priemysle smerom k inovatívnemu využívaniu nových technológií.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Zdroj:
beta.techcrunch.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance