india banka blockchain

O Indii je známe, že v blockchaine vidí spôsob, ako dobehnúť ostatné bohaté krajiny. S viac než miliardou obyvateľov, vlastným vesmírnym programom, rýchlo sa vyvíjajúcou infraštruktúrou… skutočne majú šancu stať sa svetovou veľmocou. Najprv je však nutné vybudovať funkčný a efektívny finančný systém.

Blockchain je na to ako stvorený. Ponúka úžasné možnosti a hlavne, je bezpečný. Najnovšie privátne blockchainy zvládajú rádovo niekoľkokrát viac transakcií, ako súčasné systémy. Nemožno sa teda čudovať, že Indická štátna banka predstavila hneď dva systémy pripravené na vstup do produkčného prostredia. Zatiaľ, samozrejme, iba v beta verzii.

Indická štátna banka a BankChain

Skratka (SBI) – je vládou vlastnená banka. Kontroluje aktíva s celkovou hodnotou 460 miliárd dolárov a prsty má snáď v každom finančnom sektore krajiny. SBI sa rozhodla ísť príkladom a v minulosti vytvorila prvé indické blockchain konzorcium – BankChain, vrámci ktorého spolu s ďalšími bankami, technologickými firmami a investormi vyvíja blockchain aplikácie určené pre finančný trh. Ku prvým dvom spomínaným aplikáciám má prístup všetkých 27 členov konzorcia.

“O mesiac by sme mali mať beta-verzie dvoch riešení pripravených na nasadenie do produkcie. Radi by sme členov vyzvali k ďalšej spolupráci.”

Tieto dve finančné aplikácie budú ponúkať smart-kontrakty a KYC (Know Your Customer). India začína byť veľmi zaujímavá. Budeme ju aj naďalej sledovať a ak by sa niečo objavilo, určite o tom napíšeme aspoň na facebooku. Dajte nám tam like, nech nič nezmeškáte.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre