Bitmex

Situácia je celosvetovo veľmi napätá. Akciové trhy klesajú rýchlym tempom, pričom kryptomeny letia dole omnoho rýchlejšie. Sny o bezpečnom prístave počas krízy sú zjavne definitívne preč. Bitcoin túto noc padol až na 3700 dolárov. Začali sa objavovať konšpiračné teórie, že za to môže z časti aj BitMEX a jeho chyba a následná odstávka. Jedná sa o nešťastnú zhodu náhod alebo o cielenú manipuláciu?

Problémy s hardvérom

V dôsledku problémov s hardvérom bol BitMEX v režime offline asi 25 minút, pričom sa mu podarilo vyriešiť problém do 3:00 UTC. V tweete táto burza uviedla:

Medzi 2.16 a 02:40 UTC 13. marca 2020 sme sa dozvedeli o hardvérovom probléme s našim poskytovateľom cloudových služieb, ktorý spôsobil oneskorenie požiadaviek na BitMEX.”

Zmenáreň zaznamenala viac likvidácií ako ktorýkoľvek iný deň za posledný rok, zatiaľ čo celkové objemy pre BTC futures tiež prekonali rekordy.

Mohlo by vás zaujímať: Koľko krypto zmenární bolo v roku 2019 hacknutých? Toto číslo vás môže prekvapiť!

Bitmex rázne odmieta konšpiračné teórie

Vzhľadom na veľké straty obchodníkov s kryptomenami BitMEX v súčasnosti čelí intenzívnej kritike. Jedna teória okrem technickej spoľahlivosti dokonca naznačuje, že burza “prispela” k rekordným denným stratám BTC / USD.

Mohlo by vás zaujímať: Halving BTC významne ovplyvní jeho infláciu – Centrálne banky sa ocitnú na druhej koľaji

“Šialená teória dňa: Nevyskytli sa žiadne problémy s hardvérom BitMEX,” napísal Sam Bankman-Fried, generálny riaditeľ Alameda a konkurenčnej burzy FTX. Podľa Sama Bankman-Frieda to bola neochota BitMEXu riešiť trhové podmienky, ktoré urýchlili pokles BTC. Keď platforma prešla do režimu offline, Bitcoin sa zotavil.

BitMEX vyhlásil, že všetky tieto vyjadrenia považuje za bohapusté konšpiračné teórie.

“Je to šialené, máš pravdu. Sam, vieš robiť lepšie veci než je zaoberanie sa týmto typom konšpiračnej teórie. Najmä preto, že prevádzkujete platformu v tomto odvetví a chápete, aké problémy sa môžu nečakane vyskytnúť,” napísali zamestnanci.

Mohlo by vás zaujímať: TOP 3 techniky, ktoré používajú úspešní traderi – Poznáte ich aj vy?

Z poistného fondu BitMEXu bolo od štvrtka vybratých 1600 BTC (8,6 milióna dolárov) za 24 hodín, čo sa javí ako rekord.

Sledujeme LIVE

Zaujíma vás aktuálny vývoj trhu s kryptomenami? Sledujte tento live článok, ktorý je priebežne dopĺňaný a aktualizovaný najnovšími informáciami z oblasti kryptomien.

LIVE 10:00 – Bitcoin pôjde na 1000 $ – bearish scenár od Petra Brandta

Čo čítať ďalej?

Samsung je opäť o čosi viac „crypto-friendly“ – Do svojich smartfónov pridáva dôležitý prvok!

Zdroj:
cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance