Halving najväčšej kryptomeny – Bitcoinu, sa nezadržateľne blíži. Do tejto udalosti nám zostáva už len pár desiatok dní. Halving nám ovplyvní množstvo vecí a faktorov. Jedným z nich je aj inflácia.

Extrémne nízka inflácia

Po májovom halvingu BTC, jeho miera inflácie klesne na iba 1,8% ročne. Vďaka tomu bude miera inflácie oveľa nižšia ako je miera inflácie väčšiny centrálnych bánk.

Mohlo by vás zaujímať: Tieto 2 obľúbené altcoiny sformovali silne býčí pattern – Dočkáme sa ich prudkého rastu?

O Bitcoine sa často diskutuje ako o nástroji boja proti inflácii. Je to preto, že existuje pevné množstvo BTC, ktoré nebude nikdy možné prekročiť. Odhaduje sa, že maximálna ponuka BTC bude dosiahnutá okolo roku 2140. Dovtedy existuje miera inflácie založená na tom, koľko BTC sa ročne vytvára ťažbou.

V súčasnosti je miera inflácie BTC približne 3,6%. Po halvingu však bude táto sadzba znížená na polovicu, čo bude mať citeľné následky. Mineri budú zarábať polovicu toho, čo v súčasnosti, a miera inflácie tak klesne na 1,8%. Pre porovnanie – väčšina centrálnych bánk má inflačný cieľ 2%.

Mohlo by vás zaujímať: Ktorá kryptomena je medzi investormi najobľúbenejšia? Výsledok vás (ne)prekvapí!

Čas Bitcoinu pomaly prichádza

Globálne ciele určujú dosiahnutie 2% inflácie. To je cieľ pre Federálny rezervný systém USA a väčšinu hlavných centrálnych bánk. Teraz, s najnovším halvingom BTC, sa táto vedúca kryptomena ukáže sa ako jasný prípad menej inflačného média, než je väčšina systémov založených na fiat menách.

Taktiež prichádza v čase, kedy sa zdá, že inflácia na celom svete rastie. V posledných niekoľkých rokoch sme zaznamenali výrazný nárast inflácie v mnohých krajinách. Portál BeInCrypto nedávno v decembri oznámil, že miera inflácie v Číne vzrástla o 4,5%. Vstupujeme do inej éry inflácie na celom svete. Otázkou ostáva, či je Bitcoin riešením.

Avšak, skôr než sa tak stane, Bitcoin sa musí preukázať ako uchovávateľ hodnoty. Až potom ho bude možné považovať za stabilnú alternatívu fiat mien. Zatiaľ sa zdá, že väčšina ľudí obľubuje zlato ako bezpečné útočisko voči inflácii. Avšak, ako bude čas plynúť a Bitcoin bude prechádzať ďalšími halvingami, bude významne klesať aj jeho inflácia. Každé štyri roky sa Bitcoin stane atraktívnejším prvkom boja proti inflácii. Z dlhodobého pohľadu je teda Bitcoin dobrou voľbou, ak sa chcete vyhnúť inflácii. Problémom však aj naďalej ostáva jeho pomerne veľká volatilita. Zatiaľ.

Čo čítať ďalej?

Oplatí sa ťažiť kryptomeny? Vďaka týmto grafickým kartám budete profitovať!

Zdroj:
beincrypto.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance