Spoločnosť Samsung nedávno zverejnila tlačovú správu, v ktorej priblížila svoje inovácie smartfónov. Inovácie sa týkajú bezpečnosti samotného smartfónu voči útokom, ktoré majú za cieľ odcudziť dáta, prípadne samotné kryptomeny.

Bezpečnosť na prvom mieste

V tlačovej správe, ktorú vydala spoločnosť Samsung v utorok 25. februára 2020 bolo oznámené uvedenie nového prvku Secure Element (SE), ktorý je určený na lepšiu ochranu údajov uložených v smartfónoch.

Mohlo by vás zaujímať: TOP 3 techniky, ktoré používajú úspešní traderi – Poznáte ich aj vy?

Nový SE od spoločnosti Samsung predstavuje Common Criteria Evaluation Assurance (CC EAL) bezpečnostné riešenie pre mobilné telefóny. Podľa tlačovej správy je nový SE hardvér s najvyššou úrovňou zabezpečenia, ktorý môže byť inštalovaný do akéhokoľvek smartfónu.

“Nové riešenie spoločnosti Samsung je vlastne špecializovaný pevný box odolný voči neoprávneným zásahom, ktorý bezpečne ukladá dôverné a kryptografické údaje používateľov, ako sú čísla pinov, heslá… Tieto dáta sú oddelené od typickej mobilnej pamäte.”

Keďže smartfóny čoraz viac uchovávajú citlivé finančné údaje, ako sú heslá krypto peňaženiek alebo seedy, je potrebné súbežne vyvíjať a zvyšovať aj bezpečnosť. Preto sa spoločnosť Samsung rozhodla vytvoriť tento nový Secure Element (SE).

V rámci tlačovej správy spoločnosť Samsung odhalila, že jej nové bezpečnostné protokoly chránia pred napadnutím ako sú rôzne laserové útoky, výpadky energie a rôzne formy techník reverzného inžinierstva.

Mohlo by vás zaujímať: Halving BTC významne ovplyvní jeho infláciu – Centrálne banky sa ocitnú na druhej koľaji

Nové hardvérové riešenie SE je už v sériovej výrobe a bude súčasťou série smartfónov Galaxy S20. Ako už spoločnosť odhalila, rovnako ako séria S10, vlajkové lode modelov S20 budú tiež vybavené zabudovanou krypto peňaženkou.

Hackeri úradujú

Kybernetickí zločinci sa uchyľujú k sofistikovanejším útokom v snahe ukradnúť kryptomeny. V dôsledku toho musia podniky ako sú napríklad krypto burzy a zmenárne, výrazne zlepšiť svoju bezpečnostnú infraštruktúru, aby zostali pred týmito útočníkmi dostatočne chránení.

Mohlo by vás zaujímať: Koľko krypto zmenární bolo v roku 2019 hacknutých? Toto číslo vás môže prekvapiť!

Začiatkom roka sa objavili správy, že nechválne známa severokórejská hackerská skupina Lazarus kradla kryptomeny prostredníctvom telegramu. Hackeri sponzorovaní severokórejským štátom údajne stoja za mnohými úspešnými útokmi v oblasti kryptomien. Odborníci v oblasti bezpečnosti tvrdia, že Pchjongjang používa zisky z týchto hackerských útokov na financovanie svojho jadrového programu. 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance