Bitcoinoví milionári nakupovali na cene 18 000 dolárov
Bitcoinoví milionári nakupovali na cene 18 000 dolárov. Zdroj: Shutterstock.com/Overearth

Podľa najnovších údajov bitcoinoví milionári nakupovali Bitcoin na úrovni 18 000 dolárov, čo je určite pozitívnou indíciou pre ďalší vývoj. Čo môžeme očakávať teraz od trhu?

Bitcoinoví milionári nepredávajú

Najnovšie údaje z blockchainovej siete obsahujú informácie o nákupoch veľkých investorov, ktorí nakupovali Bitcoin na úrovni 18 000 dolárov. Táto úroveň tak predstavuje za posledné týždne silnú akumulačnú zónu. S týmito informáciami prišiel portál CryptoQuant, podľa ktorého boli na úrovni 18 000 dolárov zrealizované obrovské nákupy BTC za spotové ceny.

Relevantným indikátorom je tzv. „Sum Coin Age Distribution“. Ide o ukazovateľ, ktorý hovorí o sumách, ktoré jednotlivé skupiny bitcoinových investorov držia vo svojich peňaženkách. Indikátor pritom poukazuje aj na vek mincí, čo je v podstate miera celkového počtu dní, počas ktorých sa mince nehybne nachádzajú v peňaženkách investorov.

Na nasledujúcom obrázku môžeme vidieť trend rozdelenia vekov mincí za posledný rok.

Indikátor BTC
Indikátor BTC. Zdroj: CryptoQuant

Prečítaj si tiež: Nasledujúce dni rozhodnú, Bitcoin čaká na veľký pohyb!

Po júnovom prepade BTC sa ponuka mincí, ktoré spadajú do kategórie držania od 1 týždňa po dobu 1 mesiaca, výrazne zvýšila. S pribúdajúcim časom sa mince presúvali do vyšších časových kategórii, čím tie nižšie časové pásma klesali. Ide o jasný náznak toho, že veľryby nakupovali počas prepadu Bitcoinu na úrovni 18 000 dolárov a naďalej tieto mince držia v peňaženkách. S určitosťou ide o pozitívnu správu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance