Bitcoin a zelený október
Bitcoin a zelený október. Zdroj: Shutterstock.com/Takoyaki Tech

Október je za nami a Bitcoin ho úspešne uzavrel v zelených číslach. Konkrétne dosiahol zhodnotenie približne 6,26 % za predpokladu, že porovnávame otváraciu cenu 1. októbra s uzatváracou cenou 31. októbra. Bitcoinu sa podarilo prekonať dlhodobú rezistenciu, ktorá pozostávala z maxím od historického vrcholu. Bude to ale stačiť?

Prekonanie kľúčovej rezistencie indikuje momentum Bitcoinu, ale nie reverziu trendu. Navyše, prerazenie nebolo podporené vysokými objemami, čo znamená, že riziko konečnej kapitulácie je stále prítomné. Ako vidíme na grafe nižšie, cena sa nachádza stále v bočnej štruktúre, ktorá je ohraničená rezistenciou 25 000 dolárov a supportom 18 000 dolárov. Kým sa cena nedostane z tejto oblasti, nebude trend potvrdený.

Bitcoin a zelený október
Bitcoin a zelený október. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

November môže byť pre Bitcoin rozhodujúci

Cena hlavnej kryptomeny dosahuje pomerne nízku volatilitu niekoľko posledných mesiacov. Z minulosti vieme, že po takomto období vždy nastane presný opak. Súčasné ticho pred búrkou by tak mohlo naznačovať, že v novembri cena vytvorí silnejší trend v porovnaní s predošlými mesiacmi. Otázkou zostáva, ktorým smerom sa cena pohne.

Ak Bitcoin klesne pod 18 000 dolárov, je pravdepodobné, že pár dni môže padať voľným pádom. Cena by pravdepodobne sformovala konečnú kapituláciu a korekcia by bola porovnateľná s tými predošlými, keďže teraz dosahuje iba 75 % v najnižšom bode. Minulé korekcie dosahovali minimálne 85 %.

Spomalenie tempa rastu inflácie by mohlo vzbudzovať nádej, že cena bude pokračovať v raste a taktiež aj dlhšia stagnácia dolárového indexu. Trend je ale veľmi krátkodobý a pravdepodobne nebude reverzný. November je mesiacom, keď nakupujúci môžu definitívne potvrdiť svoju silu. Ak sa im to nepodarí, vyhliadky ostanú negatívne, čo potvrdzujú aj makroekonomické ukazovatele.

Mohlo by ťa zaujímať: Sledujte tieto udalosti, budú mať tento týždeň vplyv na trhy

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance