Je Bitcoin skutočne ekologický?
Je Bitcoin skutočne ekologický? Zdroj: Shutterstock.com/artjazz

Bitcoin nemá z hľadiska ekológie príliš pozitívne výsledky. Jeho ťažba je však podľa Saylora najčistejším priemyselným využitím elektrickej energie.

Ako je na tom Bitcoin z hľadiska ekologickosti?

Jeden z najznámejších fanúšikov BTC Michael Saylor sa vyjadril k téme, ktorá už dlhšiu dobu rezonuje v kryptomenovej komunite. Podľa investora je ťažba BTC tým najčistejším využitím elektrickej energie. Saylor tento názor prezentoval v liste pre novinárov, investorov a regulátorov.

Hash rate Bitcoinu
Hash rate Bitcoinu. Zdroj: ycharts.com

Ťažba Bitcoinu je najefektívnejším a najčistejším priemyselným využitím elektrickej energie a jej energetická účinnosť sa zvyšuje najrýchlejšie zo všetkých veľkých priemyselných odvetví. Naše metriky ukazujú, že približne 59,5 % energie na ťažbu BTC pochádza z udržateľných zdrojov a energetická účinnosť sa medziročne zlepšila o 46 %,“ uviedol Saylor.

Bitcoin spotrebuje teda menej energie ako Google či Facebook.

Prečítaj si tiež: 1000 % za dva dni. Táto kryptomena priťahuje pozornosť veľkých investorov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Saylor sa vyjadril aj k téme emisií. Podľa neho má BTC veľkú výhodu. Môže sa využívať na speňaženie uviaznutých zdrojov energie zemného plynu či metánu.

Žiadny iný priemyselný spotrebiteľ energie nie je tak dobre prispôsobený na speňaženie prebytočnej energie, ako aj na flexibilné obmedzovanie v obdobiach nedostatku energie a nestability výroby,“ dodal Saylor.

Čítaj ďalej: Bitcoin na 40 000 dolárov? Analytik vysvetľuje, prečo sa to môže stať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance