Bitcoin môže spadnúť o 30 %
Bitcoin môže spadnúť o 30 %. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Známy kryptomenový obchodník varuje, že Bitcoin má potenciál klesnúť o vyše 30 % zo súčasnej cenovej hladiny, v prípade, že support nevydrží. Vo svojej analýze predpovedá pokles na cenové úrovne, ktoré Bitcoin zaznamenal naposledy koncom roka 2020. Znamenalo by to finálnu kapituláciu?

Obchodník Capo zdieľal status na svojom twitteri, kde má vyše pol milióna sledovateľov. Ako hlavný cieľ Bitcoinu označil cenové pásmo od 14 000 do 16 000 dolárov. Na grafe nižšie môžeme vidieť pohyby, ktoré podľa analytika nastanú v blízkej budúcnosti na trhu s Bitcoinom.

Bitcoin spadne na 14 000 dolárov
Bitcoin spadne na 14 000 dolárov. Zdroj: CryptoCapo_/Twitter

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Kiyosaki vyzýva investorov: „Nakúpte kryptomeny skôr, ako príde najväčší krach v dejinách ľudstva“

Je Bitcoin poslednou možnosťou uprostred globálnej neistoty?

Capo povedal, že ak Bitcoin skutočne dosiahne tento pesimistický cieľ, bude to znamenať vytvorenie dna. Odvoláva sa predovšetkým na trend trhovej kapitalizácie, ktorá by podľa obchodníka dosiahla taktiež konečné dno.

Za hlavný support môžeme označiť predovšetkým cenovú hladinu posledného minima okolo 18 000 dolárov. Definícia trendu je jednoznačná: minimá aj maximá musia spoločne stúpať alebo klesať. Ak Bitcoin spadne pod 17 600 dolárov, opäť sa potvrdí nižšie minimum. Investori v tomto scenári opäť budú musieť čakať na obrátenie trendu, ktorého sa tak skoro pravdepodobne nedočkajú.

Bitcoin sa v čase písania článku obchoduje na cenovej hladine 19 752 dolárov a od minima 17 600 dolárov ho delí iba 10 %. Na trhu stále prevládajú objemy na strane predávajúcich a aktivita v sieti stagnuje už približne rok. Strach na trhu je navyše podporený aj negatívnymi vyhliadkami z hľadiska globálnej ekonomiky. Vysoká inflácia a zníženie reálnej mzdy spôsobujú odliv kapitálu z rizikových trhov.

Mohlo by ťa zaujímať: Mike McGlone z Bloombergu: „Bitcoin prekoná akcie a po oznámení recesie ako prvý zlomí klesajúci trend“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance