Bitcoin údajne dosiahne 50 000 dolárov ešte v tomto roku

Kategorie: Analýzy, Bitcoin
Bitcoin údajne dosiahne až 50 000 dolárov
Bitcoin údajne dosiahne až 50 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/Phoenixns

Bitcoin sa od marca 2023 pohybuje v rovnakom cenovom rozpätí a zraky investorov sa upierajú na ďalší pohyb. Podľa správy od Finbold existuje cenový model, ktorý signalizuje zhodnotenie až 90 % už v tomto roku. To znamená, že bitcoin prekoná hranicu 50 000 dolárov, na ktorej sa v minulosti obchodoval iba málokedy.

MACD signalizuje nákupnú príležitosť pre bitcoin

Analýza na platforme TradingView sa sústreďuje na prekríženie indikátora MACD. Vždy v minulosti tento signál naznačoval rastúci trend. Na obrázku nižšie vidíme indikátor MACD (modrá krivka) a signálnu krivku exponenciálneho kĺzavého priemeru (oranžová krivka). Vždy, keď MACD pretne túto krivku zospodu nahor, ide o signál na nákup.

Je potrebné poznamenať, že ak trh dlhodobo nevykazuje volatilitu, signál môže ukazovať nesprávne vstupy do trhu. Preto platí, že čím je vyššia volatilita, tým validita signálu rastie. Analytik používal Fibonacciho retracement, ktorý hovorí o potenciálnych cenových cieľoch budúceho rastu. Hodnota 50 000 dolárov je presne na hladine retracementu 78,6 %, čo je významná hladina.

Bitcoin smeruje na 50 000 dolárov

Bitcoin smeruje na 50 000 dolárov. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin opakuje históriu

Už skôr sme informovali, že bitcoin formuje presne rovnaké cenové pohyby ako v predošlých halvingových cykloch. Halving nastane už v apríli 2024 a v tomto období kryptomena vždy rástla. Na základe analýzy od spoločnosti Glassnode môžeme pomerne jednoducho zmerať výkonnosť bitcoinu v jednotlivých cykloch.

Bitcoin: výkonnosť počas bullrunov

Bitcoin: výkonnosť počas bullrunov. Zdroj: Glassnode

Kryptomenový analytik so pseudonymom El crypto prof vo svojom nedávnom príspevku poukázal na to, že posledný pád ceny bitcoinu spôsobil masívny pokles indikátora RSI. Tento indikátor sleduje obdobia, keď je bitcoin nadhodnotený (70 a viac bodov) a podhodnotený (30 a menej bodov). Podľa analytika zakaždým, keď RSI klesne pod 30 bodov, bitcoin vytvorí zhodnotenie približne 60 %.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Pozor na jednostranné analýzy

Na záver je potrebné pripomenúť, že MACD aj RSI sú indikátory, ktoré sa počítajú z historických cien bitcoinu. To znamená, že ich reakcie sú časovo oneskorené a preto slúžia iba ako podporný nástroj pre investičné rozhodovanie. Nikdy sa nerozhodujte len na základe jednej analýzy, ktorá stojí na jedinom indikátore, ale urobte si dôkladný prieskum bitcoinovej siete, onchain metrík a fundamentov.

Mohlo by ťa zaujímať: Aká je skutočná hodnota bitcoinu?