Aká je skutočná hodnota bitcoinu?

Kategorie: Analýzy, Bitcoin
Bitcoin a jeho skutočná hodnota
Bitcoin a jeho skutočná hodnota. Zdroj: shutterstock.com/Travis Wolfe/Natali _ Mis

Onchain analýza nám niekedy poskytne iný pohľad na kryptomeny. Podľa najnovšej správy od analytickej spoločnosti Glassnode, je Bitcoin (BTC) v súčasnosti podhodnotený a jeho skutočná hodnota má byť vyššia. Pri tejto analýze si pomôžeme realizovanou cenou, ktorá sa odlišuje od tej trhovej.

Bitcoin má skutočnú hodnotu vyššie

Realizovaná cena je cena, za ktorú si bitcoin kupovali držitelia v minulosti. Predstavuje celkový náklad, aký musel držiteľ vynaložiť na to, aby si mohol dovoliť kúpiť bitcoin. Všeobecne platí, že realizovaná cena je priemerná akvizičná cena BTC. V súčasnosti je bitcoin pod úrovňou svojej reálnej hodnoty.

Medzi základné faktory, ktoré to ovplyvňujú patrí obrovský objem nerealizovaného zisku a vysoký počet stratených mincí. Práve stratené mince kompenzujú straty aktívnych investorov. Dokonca sa odhaduje, že počet stratených mincí prekonal už 6 miliónov BTC. Tento fakt však paradoxne zvyšuje vzácnosť digitálneho aktíva, pretože ponuka rapídne klesá.

Bitcoin: skutočná hodnota

Bitcoin: skutočná hodnota. Zdroj: Glassnode

Podľa údajov CoinMarketCap sa v čase písania článku vyťažilo 19,47 milióna mincí. Ostáva už iba niečo vyše 1,5 milióna, kým sieť dovŕši maximálnu ponuku 21 miliónov. Je nepravdepodobné, že nová emisia mincí rozriedi stratené BTC. Naopak, očakáva sa, že sa v budúcnosti stratí čoraz viac BTC.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Cena bude rásť

Táto analýza podporuje myšlienku, že cena bitcoinu v budúcnosti porastie. Skutočná ponuka mincí je omnoho nižšia ako 21 miliónov a čím je ťažšie bitcoin získať, tým je vzácnejší. S touto predpoveďou sa stotožňuje aj mnoho známych osobností, ktorí zverejňujú svoje vlastné analýzy. Môžete si o nich prečítať aj nasledujúce články:

Dôkazom rastúcej dôvery je aj nový rekord v počte dlhodobých držiteľov. Nedávno ich počet prekonal 75 % cirkulujúcej ponuky. Tento rekord znamená, že bitcoin v budúcnosti môže prejsť zo statusu špekulatívneho aktíva na uchovávateľa hodnoty. Dlhodobí držitelia sú investori, ktorí držia mince podľa Glassnode dlhšie ako 155 dní.

Mohlo by ťa zaujímať: Investor nahromadil 3 miliardy dolárov v bitcoine len za 3 mesiace

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.