Bitcoin testuje hranicu 9 300 USD
Bitcoin testuje hranicu 9 300 USD Zdroj: shutterstock.com/NinaMalyna

Český originál článku nájdete tu.

Prinášame vám dnešný stručný prehľad najdôležitejších správ zo sveta kryptomien.

Bitcoin testuje hranicu 9 300 USD. Litecoin raketovým tempom rastie. Čaká nás dekáda divokých fluktuácií kryptomien. S prísnejšou monetárnou politikou centrálnych bánk poklesne chuť riskovať. CEO Ripple povedal, že väčšina kryptomien zanikne. Agentúra Weiss vydala varovanie ohľadom Tethera. Bitfinex plánuje decentralizovanú kryptoburzu. Centrálna thajská banka zakázala finančným inštitúciám v krajine kryptomeny. Európske regulačné orgány varujú spotrebiteľov pred nákupom kryptomien. Sedem veľkých kryptobúrz vo Veľkej Británii sa rozhodlo pre samoreguláciu. JPMorgan uznal potenciál bitcoinových ETF. Ťažba Monera namiesto reklamy na online news webe.

BTC, ETH, XRP, ADA, LTC, NEO, XLM, EOS, MIOTA

Bitcoin a ostatné kryptomeny pokračujú vo vzostupe do nových výšin. Bitcoin testuje úroveň 9 300 USD, od včerajška plus 4%, ale jediný coin, ktorý by ste mali mať teraz na očiach, je Litecoin. Na rozdiel od väčšiny ostatných mincí, ktoré obchodujú o 2% až 4% vyššie ako včera, Litecoin vzrástol o 21,52%. Nie je úplne jasné, prečo Litecoin rastie, ale očakávanie forku LitecoinCash môže byť jedným z dobrých dôvodov (o tomto kontroverznom forku sme písali tu). Celý článok v EN tu.

Horská dráha, po ktorej sa pohybuje Bitcoin, ešte zďaleka nekončí, pokiaľ má finančný špecialista Kristjan Dekleva pravdu so svojou teóriou, že investorov čaká ešte ďalšia dekáda takýchto intenzívnych fluktuácií trhu. Celý článok v EN tu.

Nedávny pokles ceny Bitcoinu by mohol znamenať, že prichádza ďalší šok na akciovom trhu, uviedol Peter Boockvar z Bleakley Financial Group. Nielen že posledný crash je stále čerstvý, Boockvar predpovedá, že centrálne banky, ktoré opúšťajú politiku jednoduchých peňazí a nulových úrokových sadzieb, zarazia chute trhu na akékoľvek rizikové investície. Celý článok v EN tu. 

Brad Garlinghouse, šéf Ripple, povedal, že si myslí, že nie všetky kryptomeny prežijú. Počas konferencie Goldman Sachs Technology včera povedal, že sa domnieva, že “väčšina” digitálnych mien nakoniec stratí všetku svoju hodnotu. Celý článok v EN tu. 

Kontroverzný “stablecoin” Tether je opäť pod paľbou, pretože nezávislá ratingová agentúra Weiss nedávno vydala správu s podrobnosťami o červenej vlajke spojenej s projektom. Podľa varovaní je najväčším problémom Tethera nedokončený audit, ktorý sa týka aktív v obehu. Celý článok v EN tu. 

Burzy

Kryptoburza Bitfinex oznámila, že plánuje vytvoriť decentralizovanú kryptoburzu, ktorá sa  bude volať EOSfinex a bude založená na blockchainovej platforme EOS.IO. Celý článok v EN tu. 

Regulácie

Centrálna banka Thajska (BOT) vydala v pondelok obežník, v ktorom požiadala finančné inštitúcie, aby sa nezapájali do transakcií s kryptomenami, a to z dôvodu obavy z možných problémov s neregulovaným obchodovaním. Celý článok v EN tu.

Európske orgány dohľadu (ESA) vydali tlačovú správu, ktorá upozorňuje spotrebiteľov na riziká spojené s nákupom kryptomien. Toto vydanie vychádza z predchádzajúcich vydaných správ, ktoré varovali investorov o rizikách spojených s účasťou v ICO a obchodovaní s digitálnymi aktívami. Celý článok v EN tu. 

Sedem najväčších kryptobúrz vo Veľkej Británii utvorí prvý samoregulačný orgán pre divoký západ kryptomien v hodnote 290 miliárd libier. CryptoUK, ktorej členmi sú populárne kryptoburzy Coinbase, eToro a CryptoCompare, uviedli, že vytvorili prvý kódex správania sa pre priemysel kryptomien, ktorým sa budú riadiť. Ďalšími členmi sú BlockEx, CEX.IO, CoinShares a CommerceBlock. Celý článok v EN tu.

Biznis

JP Morgan teraz uznáva fantastický potenciál, ktorý ponúkajú ETF založené na Bitcoine. Pri komunikácii so svojimi klientmi o výhodách tohoto finančného produktu ich megabanka označuje ako “svätý grál pre majiteľov a investorov”. Toto vyhlásenie vydala, keď celková trhová kapitalizácia kryptomien prevýšila trhovú kapitalizáciu JP Morgan. Celý článok v EN tu. 

Americký online spravodajský web Salon zaviedol nekonvenčnú alternatívu k reklamám, aby zarobil peniaze – pomocou nevyužitej výpočtovej sily počítačov u čitateľov, vďaka ktorému môže na ich počítačoch ťažiť kryptomenu  Monero namiesto toho, aby bojoval s čitateľmi o neblokovaní reklamy. Celý článok v EN tu. 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole alebo nás sledujte na našom Facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance