Bitcoin svojimi ziskami totálne zosmiešnil Warrena Buffetta!

1

Nikto nepochybuje o tom, že názor Warrena Buffetta na kryptomeny je negatívny. Vyjadril sa tak už niekoľkokrát a aj preto si vyslúžil u nás svoju vlastnú časť v seriáli „Po stopách kryptomenových kritikov“. Tú nájdete na tomto linku. Problémom však je, že jeho nenávidený Bitcoin ho ziskami schoval do vačku. A to úplne suverénne.

Berkshire Hathaway vs Bitcoin

Na prvý pohľad by sa ani nemalo uvažovať o tom, porovnávať najväčšiu investičnú spoločnosť všetkých čias, ktorá funguje už niekoľko desaťročí s prvou digitálnou menou, ktorá bola jediná svojho druhu (a v čase jej vydania mohlo ísť viac menej iba o pokus). Berkshire Hathaway by mala mať vo všetkom jednoznačne navrch voči Bitcoinu.

Okrem odborníkov, tradície, obrovského množstva skúseností a investorov má Berkshire Hathaway ešte jednu nespochybniteľnú výhodu. Je ňou investičný zázrak/veštec z Omahy, Warren Buffett. Ten je CEO tejto spoločnosti už viac ako 50 rokov. Za ten čas stihla hodnota spoločnosti narásť o neskutočných 997 900 %. Je to síce zhodnotenie od roku 1964 (kedy Warren zobral miesto CEO tejto spoločnosti), čo by (pravdepodobne) pre drvivú väčšinu našich čitateľov mohlo znamenať, že v tom čase ešte ani neboli na svete, a tak nemali možnosť investovať do tejto spoločnosti. Zisky sú to však nepochybne úctyhodné.

Bitcoin „to save us all“

Minimálne, čo sa týka obrovských ziskov sme však všetci dostali ešte jednu možnosť na skvelú investíciu. Bola ňou (a stále je) investícia do Bitcoinu. Ten iba za 10 rokov spravil neskutočný zisk až 720 000 000 %. A to je teda naozaj niečo. Bitcoin tak zarobil svojim investorom až o 722-krát viac ako samotná spoločnosť Warrena Buffetta Berkshire Hathaway.

A čo takto naučiť sa investovať úplne sám na základe grafov a analýz? Nebudete sa tak musieť spoliehať ani na Berkshire Hathaway, ani na inú investičnú spoločnosť. Ideálny začiatok pre vás môže znamenať náš trading týždeň, o ktorom nájdete viac informácii tu.

Navyše, Bitcoin na to potreboval iba 10 rokov. A s určitosťou vieme povedať, že kráľ kryptomien ešte pôjde hore. Nemusí to byť dnes, zajtra alebo o rok. Avšak Bitcoin bude určite na hodnote ešte rásť a bude to stáť za to. Spoločnosti Berkshire Hathaway sa môže dariť taktiež, nalejme si však čistého vína. Z obrovskej časti táto spoločnosť profituje zo slávy Warrena Buffetta, ktorý už mladší nebude (nie že by sme mu niečo zlé priali, to určite nie!). Avšak vo veku 88 rokov a s celkovým majetkom v hodnote až 84,8 miliardy dolárov je jasné, že Warren Buffett má to najlepšie už asi za sebou. Naopak, Bitcoin sa ešte poriadne ani len nedostal do mainstreamu.

Záver

Znie to možno trošku prehnane, ale aj toto môže byť jeden z dôvodov, prečo sa Warren Buffett tak strašne naváža do kryptomien. Okrem toho, že kryptomenám nerozumie (sám sa tak niekoľkokrát vyjadril), tak zisky Bitcoinu totálne zosmiešňujú zisky spoločnosti Berkshire Hathaway. Čísla hovoria celkom jasne za seba. A hovoria naozaj jednoznačne v prospech Bitcoinu, ktorý to Buffettovi a jeho investičnej spoločnosti poriadne natrel.

Čo čítať ďalej?

Grayscale: Až šokujúce množstvo investorov vôbec netuší o Bitcoin halvingu!

Zdroj:
bitcoinist.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
axell Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
axell
Guest
axell

Ja som to už dlho hovoril že je starý a už nestíha tieto nové veci. Nejde ani tak o to že sa mýlil ale šokovali ma jeho argumenty vraj nulová vnútorná hodnota a prirovnanie k tulipánom. Vždy som si ho vážil ale takto hlúpo sa postaviť ku kryptomenám kde EVIDENTNE je značná vnútorná hodnota to fakt nemusel … Treba vedieť kedy odísť so cťou.