Bitcoin opäť padá, aké sú dôvody?
Bitcoin opäť padá, aké sú dôvody? Zdroj: shutterstock.com/leksiv

Bitcoin začal včera opäť klesať a dnes, v čase písania článku, klesol pod cenu 20 000. Aké sú dôvody tohto poklesu a na čo sa treba pripraviť?

Bitcoin klesá

Po prerazení bearish štruktúry, ktorú vytvárala kryptomena niekoľko týždňov, sa Bitcoin opäť dostal do klesajúceho trendu. Súčasný pokles je dôsledkom prerazenia tejto štruktúry, ale zároveň aj negatívnych fundamentov, ktorým sú vystavené trhy celkovo. Okrem Bitcoinu totiž klesajú aj akcie a index S&P 500, s ktorým počas tohto poklesu vykazuje kryptomena vysokú koreláciu. Práve index môže byť dôležitým ukazovateľom toho, že nás môžu čakať ďalšie poklesy kryptomien.

S&P 500 vytvoril vyššie maximum, pri ktorom prišlo k zamietnutiu a následne k poklesu, ako môžeme vidieť na grafe nižšie. Táto zostupná štruktúra nenaznačuje nič pozitívne vzhľadom na negatívne makro ekonomické fundamenty na trhoch všeobecne.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Graf: SPX/1D.
Graf: SPX/1D. Zdroj: Tradingview

FED

Podľa denníku Wall Street Journal treba vidieť za včerajším poklesom reč predsedu FED-u Jeroma Powella, ktorý na konferencii v Jackson Hole potvrdil postoj Americkej centrálnej banky ďalej pokračovať v razantnom zvyšovaní úrokových sadzieb. Podľa analytikov investori očakávali pozitívnejšie správy, ktoré by naznačili zmiernenie zvyšovania budúci rok, no Powell ich evidentne sklamal.

Powell potvrdil, že FED musí pokračovať a držať sadzby na vysokej úrovni dovtedy, kým nebude inflácia pod kontrolou, a to aj za cenu rastu nezamestnanosti.

Budeme v tom pokračovať, kým nebudeme presvedčení, že sme svoju prácu dokončili,“ vyhlásil Powell.

Podľa Oscara Munoza, stratéga spoločnosti TZ Securities, Powell zameral svoj prejav na investorov „aby ukončil myšlienku, že Fed čoskoro ukončí svoj cyklus sprísňovania.“

Graf: BTC/USD. 4H
Graf: BTC/USD. 4H. Zdroj: Tradingview

Reakciou na to boli poklesy akcií, dlhopisov aj kryptomien. Bitcoin klesol o vyše 8 % a opäť klesol pod hladinu 20 000 dolárov. Týmto poklesom sa mu otvára cesta k ďalším cenovým rovinám pod lokálne minimum, ktoré dosiahol na cene 17 500 dolárov. Rozhodujúci okamih nás čaká v septembri, keď FED oznámi zvýšenie sadzieb.

Čítaj ďalej: TOP 4 kryptomeny s nízkou kapitalizáciou, ktoré v posledných dňoch investori nakupovali

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance