Bitcoin smeruje na 100 000 dolárov, hovorí Anthony Scaramucci

Novinky Bitcoin na 100 000.
Bitcoin na 100 000. Zdroj: Shutterstock.com/kitti Suwanekkasit / Al Teich
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Silný cenový vzostup Bitcoinu a kryptomien podnecuje mnohé známe osobnosti k pozitívnym predikciám. Podľa portálu u.today zakladateľ Skybridge, Anthony Scaramucci, považuje rok 2023 za obdobie, kedy nastane obrat primárneho trendu BTC. Dokonca verí, že do 2 až 3 rokov sa bude Bitcoin obchodovať za 50 000 až 100 000 dolárov.

Cenový cieľ na šesťcifernej úrovni považuje za reálny predovšetkým za predpokladu, že adopcia sa bude uberať tým správnym smerom. Tá je ale spojená s viacerými trhovými faktormi, pričom obchodníci sa budú musieť zmieriť s nižšou volatilitou a zároveň prísnymi reguláciami. Viac sa o téme adopcie v Európe môžete dočítať v článku Adopcia kryptomien v Európe: skončili časy rýchlych zárobkov?

Ďalší pozitívny faktor, ktorý môže podporiť cenový rast je inštitucionálny záujem, ktorý poháňal posledný bullrun. Niektorí analytici si ale myslia, že aj keď Bitcoin dosiahol konečné minimum, prekonanie nového maxima nemusí byť samozrejmosťou. O dlhodobých bitcoinových cykloch a predikcii na rok 2023 sme vás informovali už skôr.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Prečo Bitcoin nemusí dosiahnuť nové maximum?

Dôvod prečo Bitcoin nemusí dosiahnuť nové maximum je jednoduchý. Volatilita kryptomien z dlhodobého hľadiska klesá. Percentuálne zmeny sú čoraz nižšie a každý bullrun je menej ziskový. Podľa údajov z TradingView môžeme vidieť predikciu ceny podľa tejto analýzy.

Bitcoin a jeho bullruny

Bitcoin a jeho bullruny. Zdroj: TradingView

Prvý bullrun dosiahol zisk 58 000 %, druhý 10 000 % a tretí len 1 900 %. Za predpokladu, že tento trend bude pokračovať, Bitcoin narastie maximálne o 400 %, čo znamená, že trhová cena dosiahne približne 75 000 dolárov.

Rozhodovanie investorov nemôže byť založené iba na percentuálnom porovnaní bullrunov, no napriek tomu je tento trend dôležitý. Predpoveď Anthonyho Scaramucciho môže byť aj za týchto predpokladov naplnená, keďže očakáva dosiahnutie hodnoty od 50 000 do 100 000 dolárov.

Ak ale začneme premýšľať nie len nad ďalším bullrunom, ale aj nad budúcimi cyklami, zistíme, že dosahovanie historického maxima Bitcoinu vôbec nemusí byť samozrejmosťou. Navyše masová adopcia ruka v ruke s reguláciami potlačia cenové pohyby ešte viac. S vysokou volatilitou si totižto kryptomeny nikdy nezískajú dôveru bežných ľudí.

Mohlo by ťa zaujímať: Trh s kryptomenami zažíva ošiaľ – Bitcoin môže čoskoro vyrásť až na 30 000 dolárov

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.