Bitcoin sa nebezpečne blíži k hranici 40 000 $ – dostane sa tam ešte dnes?

0

Bitcoin rekordných sedem hodín po sebe vytvára nové a nové cenové historické maximá. Zatiaľ čo ráno sa obchodoval za 37 500 $, teraz je už o dve tisícky vyššie. Pred chvíľou dokonca takmer otestoval 40 000 $. Ako môžete vidieť na hodinovom grafe, nakoniec sa zastavil na 39 630 $ (burza Bitstamp). Chýbajú mu už iba štyri stovky!

Hlasovali ste už v našej ankete? Ako vysoko sa Bitcoin dostane v roku 2021?

Ako Bitcoin zareaguje na 40 000 $?

Otázkou je, ako zareaguje na okrúhlych štyridsať tisíc dolárov. Táto cenovka môže pôsobiť ako psychologická hranica pre traderov, ktorí nakupovali lacno ešte v roku 2020 a teraz pomaly vyberajú zisky. Mnoho z nich si 40k môže vybrať za hladinu, na ktorej predajú. Nakoniec, aj pred 30k sa Bitcoin na pár dní zastavil.

1h BTC/USD - Bitstamp
1h BTC/USD – Bitstamp

Každopádne, ťažko povedať čo sa stane, až sa dotkneme štyridsaťtisícovej hladiny. Objemy na burzách sú teraz obrovské a nákupných či predajných objednávok v orderbookoch veľmi málo. Navyše, inštitucionálni investori nakupujú ako diví a počet mincí v obehu sa zmenšuje. Dáta ukazujú že v obehu ostáva iba 22% mincí! V roju 2020 zmizol celý milión BTC.

Mnohí obchodníci sa preto obracajú k altcoinom. Niektoré ešte na svoj explozívny rast iba čakajú. Ethereum sa chystá otestovať historické maximum z januára 2018. Je to lepšia investícia d roku 2021 ako Bitcoin?

Naše porovnanie oboch coinov nájdete tu: Ethereum na 2000 $? Na týchto hladinách sa oplatí nakupovať! Je Ethereum lepšie ako Bitcoin?

Rastové tempo na trhu s kryptomenami je naozaj neuveriteľné a nové rekordy padajú prakticky denne.

Myslíte si, že Bitcoin ešte dnes prekoná 40 000 $?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcete nakupovať Bitcoin Ethereum, a ďalšie perspektívne kryptomeny? Odporúčame použiť burzu Coinbase, kde navyše k prvému nákupu nad 80 € získate ZDARMA bonus 8 €. Okamžite tak budete v pluse. Návod s vysvetlením nájdete tu:

>>>Link na vytvorenie účtu<<<

NÁVOD ako kúpiť Bitcoin bezpečne a získať zdarma 8€

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre