ANALÝZA Bitcoinu – Nové ATH na 38 000 $ je iba začiatok! Ale očakávame ďalšiu korekciu

2

Na trhu prevládajú býci a ziskovosť BTC konečne obiehajú aj altcoiny. Kryptomeny tak rastú ako jeden celok no v takomto trende je závislosť od bitcoinu vysoká. Ak nastane výpredaj hlavnej kryptomeny, tak nastanej výpredaj aj u väčšiny altcoinov.

Kapitalizácia a objemy na maxime

Trh však tento scenár zatiaľ ignoruje a sme svedkami rekordnej kapitalizácie bitcoinu. Dokonca aj denné objemy dosahujú historické maximá. Hovorí to o tom, že retailový záujem začína konečne vychádzať z tieňa inštitucionálneho záujmu.

BTC kapitalizácia
BTC kapitalizácia

Dominancia stále rastie

Aj keď BTC dosahuje za posledný týžden trochu menšie zisky ako hlavné altcoiny, napriek tomu je stále v rastúcom trende dominancie. Ak však máme počiatok altcoin sezóny, tak dominancia by nemala rásť už dlho. Maximálne predpokladám, že by mohla stagnovať.

Dominancia BTC
Dominancia BTC

BTC krátkodobá predikcia

Prvým pozitívom, ktoré vidíme na hodinovom grafe sú konštantne navyšujúce sa objemy, ktoré potvrdzujú silu trendu. Vidíme tu aj krátkodobú rezistenciu na hladine zhruba 39,000$, no maximum mohlo byť dosiahnuté aj na 37,800$. Ak by cena rešpektovala toto pásmo rezistencie tak môžeme sledovať target podpory na hladine 33,000$. Nezabúdajme, že niekoľko tisícové výkyvy budú čoraz častejšie a bežné. Prudké prerazenie 39,000$ môže nastať, no znamenalo by krátkodobé prehriatie.

BTC/USD 1H
BTC/USD 1H

Všimnime si RSI, ktoré vertikálnymi žltými čiarami identifikuje kontakt s hranicou prepredanosti a počas nárastu to v minulosti znamenalo najnižšie minimum korekcie. Bolo tomu tak aj pri poslednom prepade o 20%. Následne máme zobrazené aj oranžové kruhy, ktoré tentokrát identifikujú vstupy do lognu a na cene to boli situácie kedy boli ukončené korekcie alebo stagnácie ceny.

Čítajte tiež – Bitcoin za 38 000 $, XRP +30% a kapitalizácia trhu prekonala bilión dolárov!

BTC dlhodobá predikcia

Na dlhodobej predikcii je v prvom rade najdôležitejšie povedať, že cena BTC počas celého rastu od minima z polovice marca 2020 nezaznamenala fázu korekcie. Z dlhodobého hľadiska sme stále v čistom trende navyšovania dopytu. Boli zaznamenané iba niektoré poklesy okolo 20%, ktoré však nevytvorili z dlhodobého hľadiska štruktúru korekcie. Išlo iba o krátkodobé prepadnutie a okamžité vytlačenie nahor. Korekcie by však mali byť dlhodobejšie a minimálne na úrovni 30-50%.

BTC/USD 1D
BTC/USD 1D

Denné RSI indikuje obrovskú prekúpenosť. V týchto fázach zvykla cena v minulosti istý čas zotrvať, no predpoveď je jasná – korekcia sa blíži. Vidíme, že takáto prekúpenosť bola v histórii už pár krát zaznamenaná.

Vidíme však, že tento indikátor nám nepredpovedá ukončenie rastúceho trendu a zmenu na klesajúci trend. Ide iba o identifikáciu korekcií v rámci rastúceho trendu. Ak teda hovoríme o blížiacej sa korekcii tak môžeme v nej zotrvať možno 2-3 týždne, následne cena skonsoliduje a pokračujeme v raste.

Analýza ETH, LTC, XRP, ADA, DOT – altcoin sezóna len na počiatku!

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Daniel

no v takomto

no maximum

no znamenalo

no predpoveď 

Samueli, já neznám moc lídí, kteří píšou hůř než ty… Dělej s tím něco prosím, nedá se to číst.

samslav84

Čo sa vám nezdá? A tento článok som nepísal ja