Bitcoin s veľkou pravdepodobnosťou výrazne klesne. Toto je dôvod

Novinky Bitcoin formuje kríž smrti
Bitcoin formuje kríž smrti. Zdroj: shutterstock.com/boonchoke/nuttapon averuttaman
BITmarkets BITmarkets

Kryptomeny utrpeli počas posledných dní výraznejšie straty, ktoré sú s veľkou pravdepodobnosťou dôsledkom strachu šíriaceho sa z USA. Bitcoin sa prekvapujúco drží, keďže počas posledných 48 hodín utrpel pokles len približne o 1,5 %. Portál u.today citoval známeho analytika Benjamina Cowena, podľa ktorého budeme už čoskoro svedkami ďalších poklesov.

Bitcoin formuje kríž smrti

Na týždennom grafe bitcoinu sa formuje technický ukazovateľ, známy ako kríž smrti. Tento ukazovateľ vzniká prekrížením dvoch kĺzavých priemerov. Môžeme pozorovať pretnutie 50-týždňového a 200-týždňového kĺzavého priemeru. Na tento dôležitý fakt upozornil na svojom twitterovom účte známy analytik Benjamin Cowen.

Kríž smrti sa sformoval na týždennom grafe, čo môže naznačovať výraznejší pokles či dokonca obrat trendu. Stále ale ide iba o technický ukazovateľ, ktorého presnosť nie je zaručená. Tento indikátor nám môže pomôcť pochopiť celkovú náladu na trhu, ale nemusí to znamenať, že sa tento stav potvrdí.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Pozitívny začiatok roka 2023 naznačoval, že by sme mohli byť svedkami začiatku nového rastúceho cyklu. Posledné dni však ukázali, že to nebude také jednoduché. Eufória na trhu sa pomaly vytráca a to aj v dôsledku udalostí v USA, kde sa schyľuje k ďalším regulačným útokom zo strany Komisie pre cenné papiere a burzy.

O týchto udalostiach sme vás informovali aj v našej sérii článkov, ktoré si môžete prečítať tu:

Omnoho horšie výsledky ako bitcoin, zaznamenali altcoiny. Niektoré klesli o desiatky percent, pričom najhoršie je na tom natívny token burzy Binance, BNB a kryptomena fantom, ktorá sa prepadla až o 40 %.

Január patril k najziskovejším mesiacom za posledných 10 rokov a preto môže ísť aj o povinnú jazdu vo forme korekcie, ktorá je bežným javom.

Viac si môžete prečítať tu: Výpredaj na kryptomenovom trhu pokračuje – Pripravte sa na tento scenár