Bitcoin

Bitcoin a ostatné kryptomeny sa prvýkrát na platforme Twitch objavili ešte v priebehu minulého roka. Po 3 mesiacoch však spoločnosť Amazon, ktorej táto streamimg platforma patrí, rozviazala spoluprácu s platobnými krypto projektami. Nebolo tak možné kúpiť si za BTC predplatné u vášho obľúbeného streamera. 

Po niekoľkých mesiacoch nakoniec došlo k dohode. Spoločnosti Bitpay a Amazon sa dohodli na opätovnom poskytovaní predplatného aj cez kryptomeny. Dokonca ponúkajú aj 10 % zľavu. Pokiaľ miesto služby PayPal využije Bitcoin, tak získate menšiu zľavu. Ide o jeden z prvých krokov k tomu, aby ľudia viacej nakupovali predplatné práve cez kryptomeny.

Prečítaj si aj: Tesla smeruje do indexu Standard and Poor’s 500 – štvrtý ziskový kvartál v poradí

Čo je Twitch?

Twitch je najrozšírenejšia a najpoužívanejšia platforma pre streamovanie. Live vysielania tu sleduje dokonca ešte viac ľudí ako na YouTube. Pôvodne táto platforma mala slúžiť výhradne pre hráčov počítačových hier. Neskôr tu však začali používatelia vysielať napríklad rôzne podcasty, či hudobné predstavenia. Dokonca sa tu často objavujú aj krypto traderi, ktorí svoje obchody zdieľajú formou live tradingu a sledujúci môžu obchodovať na základe live vysielania.

Podpora kryptomien

S cieľom umožniť ľuďom využívať kryptomeny sa spoločnosti Amazon a Bitpay dohodli na opätovnom spustení platieb cez kryptomeny. Aby nalákali viac používateľov, tak pri zakúpení predplatného ponúkajú 10 % zľavu. Pokiaľ teda vlastníte kryptomeny a chcete podporiť svojho obľúbeného streamera, nemusíte použiť PayPal, ale platobnú bránu Bitpay. Získate tak automaticky zľavu.

Okrem BTC si tu môžeme kúpiť predplatné cez kryptmeny BCH, XRP, ETH a ďalšie stable altcoiny. Ako predplatiteľ služby Twitch získate exkluzívny prístup k emotikonom, odznakom a ďalším výhodám, akými sú napríklad blokovanie reklám.

Možno ťa bude zaujímať: Analýza akciových titulov AMD a Amazon – Tituly technologických spoločností šialene expandujú

Twitch ako prvá cesta k úspechu?

Podľa Billa Zielkeho, marketingového riaditeľa spoločnosti Bitpay je Twitch vôbec prvá veľká platforma, ktorá akceptuje platby aj cez kryptomeny. Okrem platformy Twitch ešte môžete použiť kryptomeny aj na Take Two (Disintegration a Outer World) a Microsoft obchode. Bitpay zdôrazňuje, že je vzrušujúce sledovať ako stále viac a viac firiem a korporácií chce využívať kryptomeny. Chýba tu však podpora od veľkých gigantov ako Facebook, Google a Netflix.

Máte záujem o nezávislé spravodajstvo? Sledujte nás na facebooku a prihláste sa na odber notifikácií. Nenechajte si ujsť novinky zo sveta a z kryptomien!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance