Tesla smeruje do indexu Standard and Poor’s 500 – štvrtý ziskový kvartál v poradí

0

Tesla dosiahla za druhý štvrťrok čistý zisk 104 miliónov dolárov (89,83 milióna eur). Na 1 akciu to predstavuje hodnotu 0,50 dolára. Rekordné zisky Tesly posúvajú spoločnosť do prestížnej ligy indexu Standard & Poor’s 500.

Dočítate sa aj na Kryptomagazín FB.

Americká spoločnosť vyrábajúca elektrické autá dosiahla už štvrtý ziskový kvartál v poradí. Tento výsledok bol podporovaný hlavne znižovaním nákladov a vysokými dodávkami áut. Vykompenzovali sa tak vzniknuté straty z dôvodu pozastavenia produkcie ako výsledku opatrení spojených s koronavírusom.

Keď iní krachujú, Tesla rastie

Netreba zabúdať na to, že Tesla na rozdiel od mnohých krachujúcich firiem v krízovom období dosahuje najvyššie zhodnotenie trhovej kapitalizácie na svete v porovnaní za posledných 12 mesiacov. Za posledný rok jej hodnota narástla o viac ako 500 %. Tesla je tak 17. najhodnotnejšia spoločnosť na svete.

Tesla vykázala menší pokles tržieb za druhý kvartál 2020 v hodnote 6,04 miliardy dolárov, v porovnaní spred roka, kedy boli tržby 6,35 miliárd dolárov. Predpovede poklesu tržieb boli však negatívnejšie ako reálny pokles.

Tesla dodala za druhý kvartál celkovo viac ako 90 000 vozidiel, čo taktiež predčilo všetky očakávania a predpovede. Americká spoločnosť dokonca tvrdí, že v roku 2020 plánujú dodať na svetový trh až pol milióna vozidiel.

Čítajte tiež – Bitcon hater Warren Buffett prišiel o 20 miliárd! – Obehol ho aj Elon Musk

Vstupenka do indexu S&P 500

Automobilka Tesla dokázala štvrtý kvartál po sebe zaznamenať zisk, čím splnila poslednú podmienku stať sa súčasťou akciového indexu S&P 500. Index Standard & Poor’s 500 predstavuje 500 najväčších amerických verejne obchodovaných firiem.

Rast cien akcií Tesla pravdepodobne bude naďalej pokračovať. Nasledujúci obrázok ukazuje vývoj ceny akcií, pričom aktuálna cena k dátumu 24.07.2020 je na úrovni 1 513,07 $.

tesla

Ak sa výbor prestížneho indexu S&P 500 rozhodne začleniť Teslu do tejto ligy, otvoria sa tým dvere pre mnohých ďalších potenciálnych investorov. Väčšina najväčších penzijných a investičných fondov nakupuje práve akcie spoločností, ktoré sú začlenené do tohto indexu.

Čítajte tiež – Rebríček TOP 10 najhodnotnejších spoločností – akú majú kapitalizáciu?

Rozširovanie produkcie

Elon Musk sa vyjadril, že vzniká nový závod v USA, konkrétne v Texase. Tento závod by mal poskytnúť približne 5 000 nových pracovných miest a mal by produkovať Model 3, Model Y, ťahače Tesla Semi a Cybertruck.

Záver

Po dlhej stagnácii a poklesoch americkej automobilky konečne nastalo obdobie, kedy sa Tesla dostala na prvé umiestnenie v automobilovom priemysle na svete. Tieto fundamentálne správy predpovedajú ďalší rast Tesly a môžeme iba hádať, kam až sa trhová kapitalizácia spoločnosti môže dostať.

Čítajte ďalej

Analýza akciových titulů Tesla a Apple – Přepumpované k prasknutí

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre