Bitcoin masívne rastie
Bitcoin masívne rastie. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski

Po krachu veľkých amerických bánk Silvergate, Silicon Valley Bank a Signature Bank sa zdalo, že kryptomeny a akcie budú spoločne padať a pôjdu na nové dno. Korelácia oboch typov aktív sa ale po niekoľkých mesiacoch ukončila.

„Banky by mali byť zachránené“

Zatiaľ, čo akcie na krachy reagovali poklesom, bitcoin a ostatné kryptomeny začali rásť. Bitcoin dokonca zmazal celý tohtomesačný pokles a vrátil na 25 000 dolárov. Čiastočné spomalenie poklesu na najväčšom americkom indexe S&P500 nastalo po včerajšom ohlásení Americkej centrálnej banky a prezidenta Bidena.

Americký prezident povedal, že „banky budú zachránené bez poplatkov daňových poplatníkov“.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Prečo cena bitcoinu rastie?

Niektorí analytici špekulujú, že bitcoin konečne dosiahol svoj potenciál a ochranu voči štandardnému finančné systému a krachu bánk. V dôsledku toho investori presúvajú svoj kapitál do kryptomien. Druhý dôvod, ktorý môže stáť za rastom, je dnešné ohlásenie o CPI.

Inflácia v USA od minulého leta padá a dnešné vyhlásenie indexu spotrebiteľských cien bolo podľa očakávania pozitívne. Hodnota klesla zo 6,4 % na 6 %. Prekvapiť môže aj Americká centrálna banka, ktorá v dôsledku krachov 3 veľkých bánk a poklesu inflácie, nemusí ďalší týždeň znovu navýšiť úrokové sadzby a dosiahneme pivot. Ak by sa tak stalo, trh môže zvyšnú časť roka pokračovať v nastavenom rastúcom trende.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin je v pozitívnej nálade

Cena bitcoinu sa počas včerajšieho dňa dostala z 20 000 dolárov na 26 000 dolárov. Je to jeden z najväčších rýchlych pohybov za posledné mesiace. V súčasnosti cena konsoliduje na hodnote tesne nad 25 000 dolárov a rastúci trend môže pokračovať.

Bitcoin masívne rastie
Bitcoin masívne rastie. Zdroj: tradingview.com

Ak by bola zlomená rezistencia na 25 000 dolároch, tak cena sa môže postupne počas niekoľkých týždňov pohnúť až na 30 000 dolárov. Dopomôcť tomuto scenáru môže aj blížiaci sa pivot na úrokových sadzbách v USA. O ďalšom pohybe rozhodne budúcotýždňové zasadnutie FED-u.

Prečítaj si aj: Cena bitcoinu záhadne vyrástla na 50 000 dolárov – čo sa stalo?