Parabolický rast pokračuje. A zdá sa, že mu stále nedochádza dych. Dnes padla tiež nová najvyššia cena roku 2019. Je už čas k obavám?

Rekord BTC pre rok 2019 – 11 304 USD

Keby vám niekto v januári tohto roku povedal, že BTC bude v júni na cene 11 000 dolárov, tak by ste si iste (ako aj autor článku) klepali na čelo. Lenže Bitcoin má históriu obrovsky silných pohybov. To je spôsobené dvomi faktormi.

Na jednej strane je trh stále miniatúrny a to znamená, že peniaze, ktoré do priestoru pribúdajú, majú obrovský vplyv. Druhým výrazným faktorom je fundamentálna hodnota a široká skupina hodlerov. Vďaka tomu, že extrémne vysoké množstvo ľudí vlastniacich Bitcoin nie je ochotné predávať, cena prirodzene rastie.

Informácie o kryptomenách – Telegram (TON) vybral takmer 2 miliardy USD – Čo sa dá od neho čakať?

Do priestoru vstupujú tiež inštitúcie. Tie majú potenciál s cenou hýbať radikálnym spôsobom vďaka tomu, že majú k dispozícii podstatne väčší investičný kapitál. To doviedlo cenu až k novému rekordu pre rok 2019. Tým je teraz hranica 11 304 USD za Bitcoin.

Zdravý vývoj BTC

Pri tak radikálnom raste, ktorý teraz vidíme, sa dá ľahko skĺznuť k pochybnostiam, či BTC nie je manipulovaný. Manipulácia v priestore je relatívne jednoduchá a je to rozhodne možný variant. Identicky je však možné, že vyššie zmienené faktory jednoducho ženú cenu nahor sami osebe.

Je tu však jeden indikátor, ktorý ukazuje zdravý vývoj siete a rozdelenie bohatstva. Kevin Rooke, známy BTC analytik, zverejnil údaje o vývoji majetku rôznych veľkých bitcoinových adries.

Od roku 2017 do dnešného dňa môžeme pozorovať tendenciu, kedy aj napriek krutému bearmarketu pribúda adries, ktoré vlastnia BTC. To znamená, že do trhu pribúdajú noví účastníci. Najviac ľudí si kúpilo BTC v rozmedzí medzi 10 a 1000 dolármi. Pokles naopak prišiel pri veľkých adresách. To bolo najskôr spôsobené masívnym predajom v roku 2018, kedy veľkí hráči predávali časť zo svojich ziskov. Je to dôvod k obavám?

Veľryby ďalej akumulujú

Nižšie počty veľkých BTC adries nie sú dôvodom k panike. Skôr to ilustruje fakt, že veľkí a inštitucionálni hráči jednoducho vybrali časť svojich ziskov v zostupnej tendencii. Teraz už zase akumulujú.

Podľa dát, ktoré zozbierala analytická spoločnosť Diar, začali veľké adresy znovu akumulovať BTC na konci predchádzajúceho roku. Pri najväčšom prepade tak tzv. „inteligentné peniaze“ opäť nakupovali. To značí dôveru veľkých hráčov v rast ceny BTC.

Bitcoin, Bitcoin má nový rekord pre rok 2019 – Veľryby akumulujú, ľudí pribúda a inštitúcie prichádzajú
Zdroj: https://diar.co

Záver

Malých adries pribúda a do kryptopriestoru mieri čoraz viac ľudí. Čísla sú stále extrémne nízke. Do BTC je aktívne zapojených iba približne 30 miliónov ľudí. A to je pre digitálnu technológiu maličké číslo. Dá sa tak očakávať, že do otvorenej a všetkým prístupnej siete budú ľudia pribúdať.

Čo sa deje na Darknete: Najobľúbenejšie obchody na Darknete – Aké kryptomeny sa používajú v temnej časti internetu

Inštitucionálni hráči tiež prikupujú Bitcoin a postupne akumulujú čoraz väčšie množstvo BTC. Dôvera v technológiu rastie a čoskoro môžeme byť svedkom FOMO útoku až na predchádzajúce ATH. Mediálny záujem o BTC bude tiež postupne s rastúcou cenou stúpať.

Stále je nutné mať tiež na pamäti možnosť radikálnejšej korekcie. Na tú mnoho investorov čaká veľkú časť roku 2019. Je tak pravdepodobné, že aj prípadná korekcia môže byť rýchlo skúpená tými, čo zatiaľ stoja na postrannej čiare a čakajú na svoju príležitosť.

Čo čítať ďalej:

Dáva Technická Analýza kryptomien zmysel alebo je to podvod?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Andrej Nepoviem Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Andrej Nepoviem
Guest
Andrej Nepoviem

„Do BTC je aktívne zapojených iba približne 30 miliónov ľudí“

To by som poopravil! To je skôr aktívnych BTC adries – a keďže ja sám ich mám niekoľko (a nie som sám), tak reálne ľudí je ešte menej! Mne to vychádza, že zapojených ľudí (čo teraz kupujú, alebo predávajú) je cca. 3-7 miliónov. Má to aj svoju pozitívnu stránku – stačí, že sa pridá nových 10 miliónov ľudí (čo nie je vôbec veľa) a cena poletí do nebies :-O