Najobľúbenejšie obchody na Darknete – Aké kryptomeny sa používajú v temnej časti internetu

0

Kryptomeny majú mnoho výhod oproti klasickým fiat peniazom. Mnoho ľudí ich berie ako platidlo, ktoré by malo byť časom prijímané kdekoľvek, avšak s týmto má bežný trh zatiaľ problém. Adopcia kryptomien je zatiaľ pomalá. Inak to je v zákutiach internetu, ktorý je pre bežných používateľov zakázaný. Ide o Darknet. Tam sú naopak kryptomeny veľmi populárne.

Platba kryptomenami

V bežnom živote nájdete zatiaľ málo obchodov či stránok na internete, kde možno zaplatiť či už Bitcoinom, alebo inými kryptomenami. Samozrejme, existujú krajiny, v ktorých je adopcia kryptomien na vyššej úrovni. Adopcia je však stále na nízkej úrovni. Keď sa ale pozrieme na odvrátenú stranu internetu, tak zistíme, že kryptomeny obsadzujú prvú priečku v popularite.

Ako je na tom Darknet?

V súčasnej dobe nájdeme na Darknete viac predajcov ako v januári, aj keď bola zrušená jedna z najpopulárnejších stránok, Dream market. To otvorilo cestu pre založenie viacerých menších obchodov. Tým sa rozšírila nielen rozmanitosť tovaru, ale aj platobných možností.
Vlády a bezpečnostné inštitúcie s Darknetom stále vedú relatívne márny boj. Ako ukázal Dream market, niektoré pokusy sú aj úspešné. Väčšinou je ale boj s Darknetom pomerne márny. To je do istej miery signál, že si ľudia cenia svoje právo na slobodu a právo kúpiť si, čo chcem.

Čo je možné za kryptomeny kúpiť?

Na Darknete je veľa obchodníkov, ktorí predávajú takmer čokoľvek. Od bežných vecí, ako je elektronika, po napríklad vraždu či podobné kriminálne činy. Na väčšine z nich je platba možná len pomocou kryptomien na čele s Bitcoinom.

Najpopulárnejšie obchody na Darknete:

  • Empire Market a Cryptonia – obchod s viac ako 1000 druhmi drog či iných omamných látok. Stránky podporujú platbu pomocou Bitcoinu, Litecoinu či Monera.
  • Berlusconi Market – tu je možné nakúpiť zbrane či výbušniny. Rovnako ako predošlé obchody podporuje platbu pomocou Bitcoinu, Litecoinu či Monera.
  • Genesis – ponúka rôzne hackerské služby. Od DDoS útokov až po rôzné hackovanie účtov. Tu sa dá platiť len Bitcoinom.
  • Dream Alt – Združuje viac tovarov a služieb. Platba je tu možná len prostredníctvom Bitcoinu.

Záver

Kryptomeny sú na Darknete na vrchole popularity. Vzhľadom na ich vlastnosti to znamená pre obchodníkov väčšiu anonymitu, a tým pádom menšie riziko. Nechceme nikoho navádzať alebo robiť reklamu, kde nakúpiť nelegálny tovar. Tento článok vznikol pre porovnanie adopcie na bežnom trhu s čiernym trhom.

Čo čítať ďalej?

https://kryptomagazin.sk/americke-mesto-zaplatilo-vykupne-65-btc-kriminalita-na-blockchaine-ale-ustupuje-do-pozadia/

Zdroj:
news.bitcoin.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre