[VIDEO] Kolonizácia Oortovho mraku – Budeme raz vzdialené časti Slnečnej sústavy volať domov? – v EN

0

Zem je kolíska ľudstva. Na Na tejto planéte sme sa vyvinuli z hlúpych opíc, vďaka našej inteligencii sme postupne prekonali všetky zvierat´´a, začali sme používať nástroje, pestovať potravu, chovať dobytok, organizovať sa v mestách, štátoch, spojili sme sa a na internete vytvorili kolektívne ľudské vedomie. A to je iba začiatok. Pomaly začíname opúšťať našu krásnu modrú planétu a vydávame sa na cesty do vesmíru.

Jedného dňa začneme kolonizovať tento nekonečný priestor, začneme využívať zdroje ktoré ponúka a podobne ako Zem ho pretvoríme vo svoj obraz. Začneme terestrickými planétami, neskôr sa presunieme ku plynným obrom a ich mesiacom a po čase sa dostaneme aj do Oortovho mraku.

Ak nenájdeme spôsob ako komunikovať rýchlejšie než svetlo, Oortov mrak bude pravdepodobne najvzdialenejšia oblasť, ktorá ešte ostane v priamom kontakte s “centrálnou” civilizáciou pri našej hviezde. Je však možné tento priestor zmysluplne kolonizovať? Budeme ho vedieť pretvoriť tak, aby sme ho mohli nazývať naším domovom?

Možné to je. V dnešnom videu nájdete popis spôsobov, ako by sme to mohli dosiahnuť. Video je v anglickom jazyku. Ak je ovládate angličtinu, tak nás to veľmi mrzí. Ale nezúfajte, na qTube na vás čaká niekoľko zaujímavých článkov o vesmíre!

V tomto odkaze nájdete kategóriu vesmír

COTS – Najlepšie rozhodnutie v histórii NASA a začiatok revolúcie v kozmonautike

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance