Ethereum to dokáže! Ako prvé dosiahne biliónové transakčné volume

BITmarkets BITmarkets

Ethereum blockchain spracováva viac než dvakrát viac transakcií, ako Bitcoin a je na dobrej ceste k dosiahnutiu biliónového transakčného volume

Nie Bitcoin, ale Ethereum je v roku 2020 najvyťaženejším blockchainom. ETH za to môže ďakovať prekvitajúcemu DeFi ekosystému, v ktorom sú uzamknuté kryptomeny za viac než 12,5 miliardy dolárov (28% kapitalizácie ETH). Platforma sa tento rok skvelo rozbehla, i keď má problémy s vysokými poplatkami, vďaka ktorým majú ťažiari jedno z najvýnosnejších období v histórii. Ak to takto bude pokračovať ďalej, už čoskoro by mohlo transakčné volume ETH blockchainu prekonať magický bilión dolárov – to je tisíc miliárd.

Hlasovali ste už v našej ANKETE? Dosiahne Bitcoin nové historické maximum do konca tohto roka?

Podľa analytickej spoločnosti Messari Ethereum denne spracováva transakcie v hodnote viac než 7 miliárd dolárov. V prípade Bitcoinu sú to “iba” 3 miliardy.

Takto vyzerá kryptoekonomika, ktorá konečne našla svoje využitie – podotkol Ryan Watkins.

Rok 2018 bol donedávna najsilnejším rokom pre Ethereum. Táto kryptomena v ňom dosiahla transakčné volume 504 miliárd. Za BTC však zaostávala o takmer 350 miliárd. Tentokrát sa hrot obrátil.

Ethereum vs. Bitcoin transakčné volume

Ethereum vs. Bitcoin – transakčné volume

Od januára ETH blockchain spracoval transakcie v hodnote $989 miliárd. Za posledných 365 dní toto číslo už prekročilo bilión. ETH má pred BTC viac než 200-miliardový náskok.

Grayscale robí najväčšie nákupy v histórii – $300 miliónov za jeden deň!

Rastu transakčných objemov významne pomáha aj cena Etherea – Rezistencia prekonaná!

Cena Etherea za posledné dva roky

Cena Etherea za posledné dva roky

Za tento nárast môže okrem DeFi aj vysoká hodnota mincí. Ethereum sa v súčasnosti obchoduje za 418 $ a v posledných dňoch prekonalo silné rezistenčné pásmo 380-405 dolárov. Kľúčové je však uzavrieť nad touto hladinou aspoň dve weekly sviece.

Ako môžete vidieť na grafe vyššie. Ethereum má s hladinou 400 $ veľké problémy a bojovalo s ňou celý august. Dokonca aj úspešne uzavrelo weekly, no ďalší týždeň vždy prišiel dump Snáď sa to tentokrát nebude opakovať.

Chcete vedieť, ako je na tom trh s kryptomenami po raste zo stredy? Pozrite si náš stream. A nezabudnite sa prihlásiť na odber kanálu BitLink. Nedávno sme prekonali 1500 subscriberov!

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: cointelegraph.comTAGY:

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul