Grayscale robí najväčšie nákupy v histórii – $300 miliónov za jeden deň!

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Záujem inštitucionálnych investorov o Bitcoin po prekonaní augustového maxima poriadne narástol. Svedčia o tom aj masívne nákupy spoločnosti Grayscale. „Nakúpili sme Bitcoiny za tristo miliónov dolárov v priebehu jediného dňa!“ Chváli sa CEO Grayscale – spoločnosti, ktorá sprostredkováva nákup a uchovávanie Bitcoinov inštitúciám.

V priebehu jediného týždňa hodnota mincí Grayscale Trustu vzrástla o viac než jednu miliardu! Pre porovnanie, ešte pred týždňom peňaženky tejto firmy ovládala $6,3 miliardy. Teraz je to $7,3 miliardy.

Aj kapitalizácia Tetheru sa v posledných dňoch masívne nafúkla. Tether zase manipuluje? Takmer pol miliardy USDT vzniklo počas včerajšieho rallye

Aké kryptomeny okrem Bitcoinu nakupujú inštitucionálni investori?

Najviac kapitálu, viac než 6 miliárd, majú zákazníci Grayscale v Bitcoine BTC. spoločnosť tak ovláda cca 2,5% všetkých BTC mincí v obehu. Na druhom mieste je Ethereum ETH za takmer jednu miliardu (2,1% mincí v obehu) a za zmienku stojí aj Ethereum Classic ETC za takmer 70 miliónov dolárov.

Spoločnosť hlási, že za posledné dni sa najviac zvýšila hodnota ich Litecoin Trustu. Zisk pre investorov činí 7,3%. Toľko robia akciové indexy za jeden rok. Bohužiaľ, inštitúcie cez Grayscale do LTC investovali „iba“ 34,3 miliónov dolárov. Niet sa čomu diviť, veď Litecoin prakticky prespal posledných osem mesiacov. A práve v tomto období robili inštitúcie najväčšie nákupy histórie.

Bitcoin v posledných dňoch potvrdil, že pravdepodobne zopakuje svoj „halving fraktál“ i keď tento rok mierne mešká. V rokoch 2012 a 2016 zaznamenal začiatok bullish trendu sto dní po halvingu. Tentokrát je to cca 150 dní (holt, augustový pokus nevyšiel). Aký cenový vývoj teraz môžeme očakávať, prečítajte si to v našom článku:

Ideme na ATH? Takto sa Bitcoin správal 100 dní po halvingu

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre