Bitcoin je aktuálne v akumulačnej fáze
Bitcoin je aktuálne v akumulačnej fáze. Zdroj: Shutterstock, Imagepocket

Bitcoin sa aktuálne nachádza vo veľmi ťažkej akumulačnej fáze, ktorú potvrdzujú aj najnovšie on-chain dáta. Potvrdzujú to aj veľryby, ktoré aktuálne držia viac ako 280 000 000 000 USDBTC.

Bitcoin a akumulácia

Jeden z najpopulárnejších kryptomenových analytikov William Clemente tvrdí, že BTC aktuálne prechádza fázou silnej akumulácie. Svoj pohľad priniesol v najnovšom vydaní informačného bulletinu Blockware Intelligence. Clemente tvrdí, že aj napriek vysokej volatilite investori naďalej vo veľkom nakupujú a hodlujú BTC, a to v historicky najrýchlejšom tempe.

Pod povrchom prebieha v reťazci ťažká fáza akumulácie.“

Odlevy z búrz sa priblížili k udalostiam, ktoré sa doteraz v histórii odohrali len trikrát, a to v marca 2020, decembri 2020 a septembri 2021.

Hodnota BTC na burzách
Hodnota BTC na burzách. Zdroj: Glassnode

Prečítaj si tiež: Výkonný riaditeľ spoločnosti Amazon: „V blízkej dobe neplánujeme žiadne kroky v otázke prijatia kryptomien.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na najlepšej a najlacnejšej burze na svete, Binance. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Clemente zdôraznil, že je vidieť aj veľmi veľkú snahu veľrýb o nákup BTC.

Tento týždeň bol prvýkrát od januára zaznamenaný nárast držby veľrýb, čo ukazuje nárast ponuky držanej subjektmi s viac ako 1 000 BTC.“

Podľa grafu, ktorý uverejnil Clemente, veľryby vlastnia viac ako 6,95 milióna BTC v celkovej hodnote približne 280,59 miliardy USD.

Údaje o veľkých hodleroch BTC
Údaje o veľkých hodleroch BTC. Zdroj: Glassnode

Ďalším indikátorom správania hodlerov je jednoduchý pohľad na množstvo ponuky, ktoré bolo naposledy aktívne pred viac ako rokom. Ide o jednoduchú, ale silnú metriku. Od tohto týždňa je historicky najvyššia hodnota 63,7 % ponuky Bitcoinu, ktorá sa nepohla minimálne rok.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre