Bitcoin atakuje psychologickú hranicu 10 000 $
Bitcoin atakuje psychologickú hranicu 10 000 $ Zdroj: shutterstock.com/SPF

Prinášame vám dnešný stručný prehľad najdôležitejších správ zo sveta kryptomien.

Bitcoin atakuje psychologickú hranicu 10 000 $ – Kryptotrhy vzrástli o 68 % od 6. februára – Vývojár ETH rezignoval – Lightning network využijú aj ďalšie kryptomeny – Juhoafrická burza chce mať 1 miliardu klientov – Prvý NASCAR pretekár financovaný kryptomenou – Soros kúpil podiel v Overstock.com – Útoky kryptomaleware budú pokračovať – Príspevky na charitu v kryptomenách minulý rok vzrástli 10krát – Ukrajinská hackerská skupina ukradla kryptomeny z Blockchain.info za 50 miliónov $.

Článok v českom originále nájdete v tomto odkaze.

BTC, ETH, XRP, ADA, LTC, NEO, XLM, EOS, MIOTA

Bitcoin sa blíži k psychologickej hranici 10 000 dolárov, keďže rast od najnižšieho bodu z minulého týždňa ďalej pokračuje. Ethereum sa blíži k hodnote 1 000 dolárov a Ripple je aktuálne na hodnote 1,15 USD. Celý článok v EN tu. 

Vyzerá to tak, že kryptotrhy sa odrazili od dna, najviac však Litecoin. Celková trhová kapitalizácia všetkých kryptomien činí aktuálne 466 miliárd dolárov, čo je najvyššia úroveň od 2. februára. Jedná sa o 68% nárast hodnoty z pôvodných 276 miliárd dolárov, ktoré boli na trhu 6. februára. Oživenie taktiež naznačuje, že trhy už vstrebali negatívne správy z Číny a Južnej KóreyCelý článok v EN tu. 

Vývojár kryptomeny Ethereum Yoichi Hirai rezignoval na pozíciu jedného z editorov kódu platformy, pričom uviedol obavy, že sporný návrh EIP 867 môže byť v rozpore s trestným právom. Celý článok v EN tu. 

Lightning network sa šíri naprieč kryptomenami. Pôvodne bol navrhnutý pre využitie pri Bitcoine na rýchlejšie a lacnejšie uskutočnenie transakcií. Teraz chcú vývojári ostatných kryptomien túto novú myšlienku taktiež využívať. Litecoin, Zcash, Ethereum a Ripple sú len niektoré z mnohých kryptomien, ktoré plánujú implementovať alebo testovať nejakú formu Lightning network v roku 2018. Celý článok v EN tu.

Burzy

Spoločnosť Luno založená v roku 2013 v Južnej Afrike má v úmysle stať sa jedným z popredných obchodníkov s kryptomenami na svete. Generálny riaditeľ a zakladateľ Marcus Swanepoel má za cieľ nechať mnoho väčších spoločností vo svojom tieni – do roku 2025 chce mať 1 miliardu zákazníkov. Celý článok v EN tu.

Biznis

Závodné vozidlo vedené Brandonom Brownom, ktorý súťaží v NASCAR Xfinity Series, uzavrelo dohodu o úplnom sponzorstve pomocou virtuálnej meny. Druhou stranou dohody je CONO, kryptomena a zároveň burza pre virtuálne meny. Celý článok v EN tu.

Sorosov investičný fond kúpil veľké množstvo akcií spoločnosti Overstock.com, ktorá zaznamenala nárast cien akcií po tom, čo ohlásila produkt pre obchodovanie s kryptomenami. Celý článok v EN tu. 

V dôsledku vlaňajšieho masívneho boomu kryptomien došlo taktiež k náhlemu nárastu škodlivého malware. Ten je navrhnutý tak, aby kradol výkon vášho CPU a vďaka tomu tajne ťažil kryptomeny. Štúdia uskutočnená firmou AdGuard naznačuje, že v priebehu tohto roku budú pravdepodobne pokračovať tzv. kryptoútoky od malware, nachádzajúceho sa na najmenej očakávaných miestach. Celý článok v EN tu. 

V minulom roku darcovia prispeli pomocou Bitcoinu a ďalších digitálnych mien na charitatívne účely. Prostredníctvom spoločnosti Fidelity Charitable ľudia vlani poslali skoro 70 miliónov dolárov. To činí takmer desaťnásobný nárast oproti 7 miliónom dolárom, ktoré boli venované v predminulom roku. Informáciu zverejnila sama charitatívna spoločnosť, ktorá podporuje viac než 255 000 neziskových organizácii. Celý článok v EN tu.

Ukrajinská hackerská skupina nazvaná Coinhoarder ukradla od užívateľov Blockchain.info, jedného z najobľúbenejších poskytovateľov digitálnych menových peňaženiek, viac než 50 miliónov dolárov v kryptomenách. Informácia pochádza zo správy, ktorú zverejnil tým pre kyberbezpečnosť spoločnosti Talos Cisco. Celý článok v EN tu.

Nenechajte si ujsť naše spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás môžete sledovať na našej facebookovej stránke.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance