Bitcoin pôjde znovu bokom
Bitcoin pôjde znovu bokom. Zdroj: Shutterstock.com/Evgenius1985

Bitcoin vytvoril nižšie krátkodobé maximum, čo nasvedčuje tomu, že obratu trendu sa pravdepodobne nedočkáme tak skoro. Podobný scenár sme zažili aj v polovici mája, tesne po prudkom prepade hlavnej kryptomeny. Dominancia BTC medzitým stagnuje tesne nad hladinou 44 %, čo je hlboko pod nedávnym maximom 48,50 %.

Ako vidíme na grafe nižšie, cena narazila na krátkodobú rezistenciu z maxím korekcie. Teraz bude podstatné vytvoriť vyššie lokálne minimum ako na hladine 17 600 $. To by opäť znamenalo vytvorenie sideway štruktúry, podobnej ako od polovice mája. Objemy sa totižto znovu dostávajú na nízke úrovne.

Bitcoin v ďalšej sideway štruktúre
Bitcoin v ďalšej sideway štruktúre. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Do čoho investovať počas vysokej inflácie? Porovnanie globálnych trhov

Bitcoin opäť sideway

Ak sa objemy stabilizujú na nízkych číslach, nastane boj medzi nakupujúcimi a predávajúcimi, čo môže vytvoriť nízku volatilitu na trhu na istý čas. Najviac bullish target momentálne vidím na hladine rezistencie 23 000 $. Ak však chceme pomýšľať nad reverziou dlhodobého trendu, cena by musela prekonať 32 000 $.

Ak si teda zhrnieme, čo môžeme očakávať najbližšie dni, je to predovšetkým pokračovanie ceny bokom v cenovom rozpätí od 17 600 $ do 23 000 $. Krátkodobo som stále bearish, no dlhodobo bullish. Reálne formovanie absolútneho dna môže trvať niekoľko mesiacov.

Mohlo by ťa zaujímať: Prečo Bitcoin stále padá a čo čakať najbližšie obdobie?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance