Bitcoin osciluje okolo 30 000 dolárov.
Bitcoin osciluje okolo 30 000 dolárov. Zdroj: Shutterstock.com/Yalcin Sonat

Bitcoin sa aktuálne odrazil od ďalšieho klesajúceho maxima z krátkodobého hľadiska a tak sa vracia do oblasti sideway štruktúry. Trhová cena pokračuje v oscilácii okolo 30 000 $. Dominancia hlavnej kryptomeny medzitým pokračuje v rastúcom trende a v čase písania článku je už na hladine 46,90 %.

To, že dominancia je stále v rastúcom trende, ešte neznamená, že zároveň musí rásť aj spotová cena. Hovorí to však o tom, že v časom prehlbujúcej sa korekcie altcoiny utrpeli viac ako samotný Bitcoin. Podobné scenáre sú aj počas rastúcich trendov, kde rast BTC poskytuje pôdu na ešte väčšie zhodnotenie altcoinov.

Bitcoin osciluje okolo 30 000
Bitcoin osciluje okolo 30 000. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Výnosy z ťažby BTC a ETH klesli na nové minimum roku 2022

Bitcoin osciluje okolo 30 000 $

Objemy sú stále minimálne a takáto štruktúra na hranici kľúčového supportu 30 000 $ je riziková. Ak totižto cena z tejto štruktúry zletí nadol, budeme sledovať týždenné MA200, ktoré predstavuje niečo vyše 22 200 $ a v čase rastie. Naopak, sledujeme aj potenciálny rastúci setup.

Tento setup nastane vtedy, ak cena prekoná 32 300 $ dennou close sviečkou. Ak sa jej to podarí, tak targetujeme 38 000 $. Taktiež by museli byť prítomné objemy. Zatiaľ sa prikláňam skôr k pokračovaniu korekcie ako k tomuto scenáru. Z krátkodobého hľadiska však cena pokračuje sideway.

Mohlo by ťa zaujímať: Ziskovosť Bitcoinu sa dostala na dvojročné minimum – čo to znamená?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance