Bitcoin pokračuje vo vlajke.
Bitcoin pokračuje vo vlajke. Zdroj: Shutterstock.com/ViewFinder nilsophon

Bitcoin sa aktuálne nachádza v miernom poklese a nedávno potvrdil krátkodobé lokálne maximum, ktoré bolo vytvorené na rovnakej cenovej úrovni, ako to predposledné. Vznikol tak dvojitý vrchol a vytvorila sa rezistencia na zóne okolo 24 400 dolárov. Dominancia medzitým spadla už na súčasných 41,89 %.

Všetko naznačuje tomu, že cena bude krátkodobo klesať. Bullish objemy ustupujú, RSI indikátor klesá a cena potvrdila maximum. Supportnú oblasť budeme sledovať zhruba na zóne okolo 22 000 dolárov. Očakávam preto, že najbližšie lokálne minimum bude opäť rastúce oproti tomu predošlému.

BItcoin je opäť v korekcii
BItcoin je opäť v korekcii. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Táto kryptomena narástla len za 3 dni o 120 %

Bitcoin opäť klesá

Cena sa stále nachádza v rastúcej vlajke, čo naznačuje prerazenie supportu v budúcnosti. Dovtedy je však ešte priestor na to, aby cena rástla. Rezistentné pásmo sledujem na zóne okolo 25 500 dolárov. Najviac bullish scenár je na 28 000 dolárov, no zatiaľ to nevyzerá tak, že nakupujúci to vytlačia až na tento target.

Rozhodujúce bude, ako cena zareaguje v prípade, že narazí na klesajúcu rezistenciu z maxím od ATH. Na grafe hore ju vidíme ako klesajúcu bielu líniu. Ide o neprekonanú rezistenciu, ktorá funguje dodnes. Do tej doby však cena bude pokračovať pravdepodobne v súčasnej vlajke.

Mohlo by ťa zaujímať: Toto sú TOP 3 cenové hladiny, ktoré sledovať na Bitcoine

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance