Optimism raketovo stúpa
Optimism raketovo stúpa. Zdroj: Shutterstock.com/eamesBot

V dnešnom článku sa pozrieme na kryptomenu, ktorá vystrelila až o 120 % len za 3 dni. O akú kryptomenu ide a prečo sa tak rýchlo vyšplhala smerom nahor?

Ide o kryptomenu Optimism (OP). Je to blockchain druhej vrstvy na báze Etherea. Optimism ťaží z bezpečnosti siete Ethereum a pomáha rozširovať ekosystém Etherea. To znamená, že transakcie sú dôveryhodne zaznamenávané na Optimism, ale v konečnom dôsledku zabezpečené na Ethereu. Optimism si kladie za cieľ udržať svoj kód čo najjednoduchší a pracovať priamo s existujúcimi kódovými základňami.

Optimism cena vystrelila
Optimism cena vystrelila. Zdroj: TradingView

Riešenie škálovania druhej vrstvy, Optimism (OP), vzrástol za posledné 3 dni až o 120 %, keďže celková uzamknutá hodnota (TVL) v rôznych protokoloch DeFi v sieti tiež prudko stúpa.

Navyše je rastúci trend poháňaný aj celkovým pozitívnym vývojom cien za posledný týždeň, ktorý zvýšil celkovú trhovú kapitalizáciu kryptomien. Do kariet hrá altcoinom aj klesajúca dominancia BTC, čo znamená, že altcoinom sa z krátkodobého hľadiska darí lepšie dosahovať zisky.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Toto sú TOP 3 cenové hladiny, ktoré sledovať na Bitcoine

Prečo Optimism rastie?

Rast je predovšetkým výsledkom obnoveného záujmu o protokol. Ten sa odráža v rastúcej celkovej uzamknutej hodnote (TVL) v rámci rôznych projektov DeFi založených na Optimisme. Údaje od DeFi Llama ukazujú, že TVL Optimism presiahla 500 miliónov dolárov.

Aktuálna cena sa nachádza na hladine 1,78 dolárov, čo je hladina naposledy zaznamenaná 1. júna. Navyše, pozitívom sú aj rastúce objemy, ktoré idú ruka v ruke so zvýšeným TVL. Aj keď z krátkodobého hľadiska môže nastať korekcia, tak záujem naznačuje, že vrchol ešte nebol dosiahnutý.

Mohlo by ťa zaujímať: Cardano: prebieha masívna akumulácia. Vystrelí to cenu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance