Bitcoin rešpektoval rezistenciu.
Bitcoin rešpektoval rezistenciu. Zdroj: Shutterstock.com/Andrey Gorgots

Bitcoin sa pokúsil už dvakrát o prerazenie rezistencie medvedej vlajky, ktorá je na trhu aktuálna už 6 týždňov. Bullish objemy však nestačili a znovu ustupujú. Zdá sa, že nás čaká opäť krátkodobá korekcia smerom na supportnú zónu. Dominancia hlavnej kryptomeny medzitým pokračuje v poklese na 42,11 %.

Predpokladám, že cena vytvorí po krátkodobej korekcii znovu rastúce minimum. Aj keď sa medvedia vlajka má ukončiť prerazením supportu, nie vždy to tak musí byť. Sledujeme bullish target na hladine cca 25 500 dolárov. Dlhodobá rezistencia sa nachádza na 28 000 dolároch, no zatiaľ nakupujúci nemajú silu vytlačiť cenu tak vysoko.

Bitcoin zlyhal na rezistencii
Bitcoin zlyhal na rezistencii. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Toto sú TOP 3 cenové hladiny, ktoré sledovať na Bitcoine

Bitcoin zlyhal na rezistencii

Keď cena prekoná rezistenciu, pravdepodobne uvidíme zvýšenú volatilitu smerom nahor. Zatiaľ sa tak ale nestalo a cena sa stále nachádza v medvedej vlajke. Supportnú oblasť sledujeme na zóne okolo 22 000 dolárov. Z krátkodobého hľadiska ostávame bearish a takisto aj zo strednodobého.

Aj keď má cena mierne rastúci trend, nárasty bullish objemov sú len jednodňové, čo nestačí na reverziu trendu zo strednodobého hľadiska. Preto stále musíme počítať aj so scenárom, keď cena neudrží aktuálny bočný pohyb a spadne pod zatiaľ najnižšie minimum na hladine 17 600 dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Táto kryptomena narástla len za 3 dni o 120 %

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance