[Správy] McAfeeho „nehacknuteľná” peňaženka BitFi bola hacknutá • Binance predstavila prvé demo svojej DEX platformy a ďalšie novinky

BITmarkets BITmarkets

McAfeeho nehacknuteľná” peňaženka BitFi bola hacknutá • Binance predstavila prvé demo svojej DEX platformy • Thajsko sa stáva krypto-kráľovstvom • 4. priemyselná revolúcia: Juhokórejská vláda podporí výučbu blockchainu • Irán urýchľuje vývoj národnej kryptomeny • Viac ako polovica Američanov pozná  Bitcoin, Litecoin a Ethereum

McAfeeho nehacknuteľná” peňaženka BitFi bola hacknutá

15-ročný Saleem Rashid úspešne hackol root kryptopeňaženky BitFi, ktorú John McAfee nazval nehacknuteľnou. Rashid dokázal spustiť na zariadení kultovú hru, Doom. Na zariadení bežala, ale v konečnom dôsledku nedokázala vybrať mince z peňaženky. Rashidov úspešný pokus o zakorenenie sa objavil niekoľko týždňov po tom, čo John McAfee vyhlásil, že BitFi je prvou krypto-peňaženkou na trhu, ktorá sa nedá hacknúť. Ponúkol 100 000 dolárov prvej osobe, ktorá dokáže prelomiť bezpečnostné opatrenia peňaženky. Neskôr spoločnosť zvýšila odmenu na 250 000 dolárov.

McAfee tvrdí, že je to absolútny nezmysel a poukázal na to, že zariadenie nebolo v skutočnosti hacknuté, pretože Rashid nebol schopný extrahovať mince z peňaženky. Aj napriek tomu inštalácia hry do zariadenia dokazuje jeho veľkú zraniteľnosť. Napríklad prístup do pamäte RAM a možnosť inštalovať a spúšťať ľubovoľný kód. Viac sa dočítate TU: https://cryptovest.com/ (v EN)

Binance predstavila prvé demo svojej DEX platformy

Binance, najväčšia svetová kryptoburza, predstavila prvé demo svojej veľmi očakávanej decentralizovanej obchodnej platformy. Ako uviedla CCN, decentralizované burzy sa vo všeobecnosti považujú za ďalšiu hranicu v obchode s kryptomenami, pretože umožňujú používateľom obchodovať s ostatnými bez toho, aby zverili svoje aktíva tretej strane.

Počas krátkej demonštrácie inžinier Binance ukázal, ako používať platformu, ktorá zatiaľ neobsahuje grafické rozhranie, takže demo bolo vykonané pomocou príkazového riadka. Generálny riaditeľ spoločnosti Binance, Changpeng Zhao, povedal, že platforma je v drsnom, pre-alpha” vývojovom štádiu, ale projekt predbieha plán o niekoľko mesiacov:

Je tu stále veľa práce, ktorú treba urobiť, aby sme ju zmenili na konečný produkt. Napriek tomu si myslím, že je to dôležitý míľnik pre spoločnosť Binance.”

Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Thajsko sa stáva krypto-kráľovstvom

Thajská politika zameraná na krypto štartuje rýchly rozvoj blockchain technológií a kryptomien. Od 16. júla, začiatku spustenia nového regulačného rámca, ktorý legalizoval domáce kryptografické trhy, dostala thajská SEC 20 žiadostí o nové burzy digitálnych aktív a viac ako 50 žiadostí o nové ponuky tokenov. Rapee Sucharitakul, generálny tajomník Thajskej komisie pre cenné papiere a burzu, uviedol, že regulačný orgán dostal záplavu žiadostí z platforiem, ktoré chcú vyťažiť z nového postoja štátu ku kryptopriemyslu. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

4. priemyselná revolúcia: Juhokórejská vláda podporí výučbu blockchainu

Južná Kórea podporí výučbu blockchain technológie ako súčasť snahy pripraviť mladých ľudí na to, čo nazývajú štvrtá priemyselná revolúcia”. Technológia Blockchain je súčasťou kurzov, ktoré boli nedávno oznámené ministerstvom vedy a ICT. Ministerstvo verí, že krajina čelí celosvetovej transformácii nazvanej Štvrtá priemyselná revolúcia. Zameriava sa na podporu inovácií v celej spoločnosti budovaním prostredia, ktoré podporuje autonómny výskum a podporuje rastové technológie. Ministerstvo ohlásilo rozvoj 40 kurzov pre mládež, ktoré zahŕňajú blockchain, umelú inteligenciu, veľké dáta, cloud, virtuálnu realitu, rozšírenú realitu, autonómne vozidlá a drony. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Po amerických sankciách urýchľuje Irán vývoj národnej kryptomeny

Hneď po tom, čo Washington spustil sankcie, ktoré obmedzujú prístup Iránu k americkej mene, sa objavili správy, že Teherán urýchľuje projekt na vytvorenie národnej kryptomeny. Úradníci v islamskej republike veria, že štátom vydaná minca by mohla pomôcť pri obchádzaní obmedzení uložených Trumpovou administratívou. Tentoraz to Irán myslí vážne, prezident Hassan Rouhani nariadil centrálnej banke krajiny usporiadať stretnutie s inými príslušnými orgánmi na prerokovanie tejto záležitosti. Stretnutie sa má konať na budúci týždeň, pričom predbežné štúdie už vykonala iránska Post Bank, ktorá bola poverená dohľadom nad kryptomenovým projektom. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Viac ako polovica Američanov pozná Bitcoin, Litecoin a Ethereum

Kryptotrh je síce v medveďom trende, ale záujem o digitálne aktíva ako sú Bitcoin, Litecoin a Ethereum sú stále vysoké. Ukazujú to nedávne štatistiky vydané Americkým inštitútom certifikovaných účtovníkov (AICPA). Nová štúdia, ktorá sa uskutočnila v spolupráci s The Harris Poll, ukázala, že viac ako 50 percent všetkých Američanov si uvedomuje kryptomeny. Pritom 54 percent respondentov očakáva, že trh s kryptomenami buď zostane stabilný, alebo v ďalšom roku zvýši hodnotu. Prieskum tiež ukázal, že kryptomeny predstavujú 5% celkového objemu investícií v USA. Takisto tiež ukázal, že jeden z 20 respondentov plánuje v priebehu roka investovať do kryptomien. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.