V Bitcoine je 100 000 000 000$ !!! Čo nás vystrelilo cez túto magickú hranicu?

0
bitcoin 100 000 000 000$ ath

Kapitalizácia Bitcoinu dnes prekonala magickú hranicu 100 000 000 000$

Hurá! A je to tu! V Bitcoine je teraz viac dolárov, než v júli (červenec) na celom trhu! A to už je čo povedať, pretože Ethereum vtedy dokonca ohrozovalo dominantné postavenie BTC. Žiadny flippering sa však neudial a Bitcoin opäť raz dominuje. Za posledné štyri mesiace si pripísal viac než 100% zhodnotenie. Sakra, veď ešte v septembri (září) sme ho mohli nakupovať za 3000$. A teraz je na 6000! Ak… ak ste si to ešte nevšimli.

Takže… sme tam. Hodnota Bitcoinu sa niekoľko dní pohybovala v tuneli, ktorého dne ležalo niekde okolo 5450$ a strop na 5700$. Dnes však prišlo ku kľúčovému zlomu. Ešte o ôsmej ráno bol Bitcoin na svojom krátkodobom minime (dno spomínaného kanálu). Do tretej však vzrástol o 200$ a potom prišiel breakout.

Zvýšenie volume indikovalo zmenu. O štvrtej sme prerazili rezistanciu na 5700$ a ďalšou zastávkou bolo až 6000$. Za toľko sa Bitcoin vymieňal napríklad na Bitfinexe (presne to bolo 6053$). Momentálne sa nachádzame niekde medzi 5850$ a 6050$.

Za všetko môže Zimbabwe

Čože? Zimbabwe? Čo má Zimbabwe spoločné s Bitcoinom? Nuž, veľa. Pamätáte sa ešte na náš článok o Venezuele? Názov prvá Bitcoinozácia suverénneho štátu, bol vcelku výstižný. Venezuela totiž trpí hyperinfláciou domácej meny. V krajine však nie je dostatok dolárov a tak sa občania obrátili na Bitcoin. Tí, ktorí tak spravili, sú pravdepodobne pri pohľade na súčasný kurz BTC/USD celkom šťastní.

Zimbabwe má podobné problémy. V roku 2009 prijali americký dolár ako svoju oficiálnu menu (pretože ten miestny stratil všetku hodnotu). Ekonomickej situácii v krajine to však veľmi nepomohlo. V čase, keď každý štát pokrýva svoje dlhy infláciou dolár nie je práve najlepšie riešenie.

Vzhľadom na situáciu a napätia v Zimbabwe začali občania húfne skupovať Bitcoin. Na LocalBitcoin sa dokonca (za papierové peniaze) predáva 1 BTC za 10 000$. Na domácej burze Golix.io to chvíľami vyzeralo podobne. Potom nastúpila Arbitráž a šialený rast Bitcoinu bol na svete. Samozrejme, nevystúpil (a asi ani tak skoro nevystúpi) na 10 000$, no 7000$ vyzerá celkom reálne. Do Bitcoin Gold forku ostáva ešte päť dní. Prečítajte si, prečo je to absolútny SCAM.

Bitcoin je väčší, než Goldman Sachs

Mimochodom, kapitalizácia Bitcoin je teraz väčšia, neź kapitalizácia Goldman Sachs. To je veľká vec. Zdá sa, že verejné kryptomeny dospievajú.

Uvidíme ďalšiu magickú tisícku?

Verte alebo nie, ale 6000$ sme už raz takmer dosiahli. Bolo to minulý týždeň a celú situáciu sme celkom dobre vysvetlili v tomto článku. Veď, posúďte sami: [Analýza] Bitcoin čoskoro za 6000$?

bitcoin graf 20.10.2017 predikcia 7000$ magickú hranicu

Veľa „odborníkov“sa zhoduje, že v dohľade máme 7000$. Naznačuje to dlhodobý stúpajúci trend Bitcoinu. Každopádne, máme dobre našliapnuté a altcoiny tiež celkom pekne rastú. I keď, v posledných mesiacoch za Bitcoinom nestíhajú. Sľubne ale vyzerá Litecoin, Ripple, NEO, QTUM, Pivx, Waves…

A samozrejme, spiaci gigant Ethereum. Táto kryptomena sa už nejakú dobu pohybuje okolo 300$ a vo svetle posledných udalostí môžeme očakávať zdravý rast. Stačí si spomenúť, že celá platforma prešla aktualizáciou a beží na novej verzii – Byzantine. Sberbank spolu s ďalšími 57 veľkými firmami sa pridal do Ethereum Enterprise Alliance. Podobné správy utužujú vieru investorov.

Zdroj: zerohedge.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of