Ethereum bude prepisovať históriu
Ethereum bude prepisovať históriu. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Ethereum dnes prešlo významnou aktualizáciou známou ako Byzantine. Tento hard-fork sa obišiel bez väčších sporov a momentálne už na ňom beží celý Ethereum blockchain. To je skvelá správa, avšak update nebol úplne bezproblémový.

Ako sme vás pred týždňom informovali, Byzantine prechádzal testovacou fázou na sieti Ropstein. Táto sieť má oproti ďalším testnetom veľkú výhodu, pretože imituje proof-of-work algoritmus, na ktorom beží reálny blockchain. Ropstein však bol pod útokom spammerov. Viac si môžete prečítať v tomto článku.

Vývojári ešte na poslednú chybu zápasili s bugmi, nakoniec sa však všetko stihlo a bolo možné včas vypustiť aktualizáciu do sveta.

Vitalik Buterin (vľavo) potom takto oslávil úspešný prechod na Byzantine:

Čo sa bude diať s hodnotou Etherea?

Už 13. októbra (říjen) Ethereum zaznamenalo výrazné zhodnotenie, keď sa behom jedného dňa vyšplhalo na 340$. Nachádza sa tak v hornej časti svojho historického cenového spektra s maximum v okolí 410$.

V poslednej dobe sa trh s kryptomenami ustálil. Bitcoin, samozrejme, vedie s kapitalizáciou približujúcou sa ku 100 miliardám dolárov. Nevídaný rast Bitcoinu mal negatívnz dopad na ostatné altcoiny, tie sa však cez víkend spamätali.

Ethereum je momentálne v dobrej kondícii. V ceste mu nestoja žiadne veľké prekážky, vďaka EEA sa môže pochváliť skvelými partnermi, vývoj decentralizovaných aplikácií bude vďaka Byzantine oveľa jednoduchší a zdá sa, že aj problémy so škálovaním ETH blockchainu sú na nejaký čas zažehnané.

Ja osobne očakávam postupný rast a tento týždeň snáď aj prekročenie 380$ hranice. Je to však iba môj názor. Pri investovaní v prvom rade používajte vlastnú hlavu.

ethereum graf 16.10.2017 long term byzantine

A čo mineri?

Ak ťažíte Ethereum, môžete sa tešiť na postupné znižovanie obtiažnosti. Block-time je momentálne na 30 sekundách, no čoskoro by mal klesnúť na 15s. Odmena za jeden blok bola znížená z 5 ETH na 3 ETH, blokov však bude dvakrát viac, takže celkovo sa môžeme tešiť na ~20% vyššie výplaty. 🙂

Sledujte nás na facebooku a nezmeškajte ďalšie dôležité správy o Ethereu.