Generálny riaditeľ Binance: Inštitucionálna účasť je skvelá vec, kryptomeny čaká masívny rast

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Binance, Changpeng Zhao – v komunite známej ako CZ, poskytol nedávno rozhovor významnému spravodajskému finančnému portálu The Street. V rozhovore, ktorý bol zverejnený 13. novembra, sa rozhovoril o budúcnosti kryptomien, nových plánoch rozvoja spoločnosti Binance, inštitúciách, ktoré sa zaujímajú o kryptomeny a plánujú vstúpiť na trh a samozrejme nevynechal ani oblasť technológií a blockchainu.

Binance a jej plány do budúcna

Rozhovor začal otázkou na burzu Binance. Changpeng vysvetlil, že ľudia väčšinou považujú Binance za veľkú kryptomenovú zmenáreň, čo je rozhodne pravda, ale CZ v nej vidí oveľa viac. Najlepší spôsob, ako možno Binance práve teraz popísať je:

„Budujeme ekosystém. Snažíme sa byť poskytovateľom infraštrukturálnych služieb pre blockchainový priemysel zajtrajška. Práve teraz sa náš ekosystém skladá z burzy, peňaženky, laboratórií, charitatívneho programu, spravodajstva, akadémie a ďalších. Dúfame, že sa niektoré z nich stanú infraštruktúrou aj pre odvetvia priemyslu.”

Zhao ďalej vysvetľoval, že kým rok 2017 bol rokom rastu, ak hovoríme o objeme obchodov a počtu ľudí, ktorí sa na Binance zaregistrovali, tak aktuálny rok 2018 je rokom výstavby. Aktuálnu situáciu a pokles trhu v v tomto roku komentoval týmito slovami:

„V skutočnosti nám to dalo dostatok času a priestoru na vybudovanie pevnejšej základne. Teraz, keď trh opäť vystrelí nahor, budeme pripravení.”

A ďalej pokračoval o plánoch spoločnosti Binance do budúcnosti:

„…mohol by som sa s vami podeliť o nejaké nápady, ale tie nápady sa zatiaľ ešte často menia.”

Na konci rozhovoru sa ešte vyjadril k otázke, čo by si želal, aby si ľudia vybavili, keď sa povie slovo Binance. Na takto položenú otázku reagoval, že chce, aby ľudia mysleli a používali slovo Binance ako sloveso rovnako ako keď denne používajú slovo Google (googliť). No to je skutočne pekná ambícia a držíme palce, nech vyjde. A aký je vlastne konečný cieľ spoločnosti Binance? Tak aj o ten sa s nami podelil:

„Byť poskytovateľom infraštruktúrnych služieb – to je náš konečný cieľ. Dnes, ak idete napríklad po ceste, nemyslíte na jazdu po ceste – len riadite. Nájdete cestu a vyjdete. My chceme byť práve tou cestou.”

Tip redakcie: Čo najskôr neviete o CEO burze Binance

Vstup inštitúcií do kryptosveta

Okrem všeobecných otázok na spoločnosť Binance sa CZ pýtali, čo si myslí o inštitucionálnych prostriedkoch, ktoré by mali preniknúť do sveta kryptomien a aký by to mohlo mať dopad na celú oblasť.

Zhao okamžite skvele zareagoval a oznámil, že „inštitucionálna účasť je veľmi dobrá vec”. Osobitnú pozornosť venoval plánovanému vstupu spoločnosti Fidelity na kryptomenové trhy. Ide o nadnárodnú spoločnosť, ktorá spravuje viac ako 2 bilióny dolárov. Vysvetlil, že po vstupe Fidelity na trh sa celková trhová kapitalizácia výrazne zvýši. Ďalej uviedol, že inštitucionálne investície celkovo zlepšia stabilitu virtuálnych mien a tým dôjde k zvýšenému prijímaniu (adopcii) kryptomien v spoločnosti. A to zase povedie k ďalšiemu kryptomenovému rastu, lebo sa ľudia začnú o kryptomeny viacej zaujímať a naskakovať do rýchlo sa rozbiehajúceho kryptomenového vlaku.

„Myslím, že je to veľmi pozitívne. Je to len otázka času. Neviem, ako rýchlo sa to stane, ale som si istý, že sa to stane.”

Dodal tiež, že najväčšia časť inštitucionálneho kapitálu pochádza zo Spojených štátov, kde ale tiež majú najprísnejšie predpisy. Predpokladá teda, že prílev týchto peňazí bude pravdepodobne pochádzať z Európy a Singapuru a to z dôvodu laxných regulačných požiadaviek na registráciu obchodných spoločností.

Mohlo by vás zaujímať: Lepšia než Bakkt a ETF? – Fidelity vstupuje na trh s kryptomenami

Záver

Aj keď je situácia na kryptomenových trhoch, ktoré v uplynulých dňoch zaznamenali pomerne vysoké výpredaje celkom pochmúrna, CZ je o dlhodobom raste trhu s kryptomenami jednoznačne presvedčený. Tak teda uvidíme, či sa jeho bullish výhľad stane skutočnosťou, ktorú by sme si želali aj my všetci.

Zdroj:
investinblockchain.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.