Brad Garlinghouse SEC vs. XRP

CEO spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse sa dnes na Twitteri vyjadril k žalobe SEC a dodal nám niekoľko zaujímavých informácií a trefných komentárov. Americký regulátor tesne pred Vianocami obvinil firmu z predaja neregistrovaných cenných papierov. Od roku 2013 mala týmto spôsobom získať 1,3 miliardy dolárov. Žaloba prišla krátko po úspešnom zásahu proti sociálnym sieťam Kik a Telegram, ktoré sa v minulosti pokúsili o podobný krok.

SEC vs. firmy s pseudo kryptomenami – pomôže Ripplu príchod Joa Bidena do bieleho domu?

Najzaujímavejšie je, že spoločnosť Ripple sa pokúsila urovnať spor s SEC ešte pred žalobou a predísť tak eskalácii konfliktu. V minulosti sa podarilo urovnať podobný problém napríklad tvorcovi tokenu EOS, spoločnosti Block.one. Postačilo zaplatiť mastnú pokutu, čím dala SEC kryptomene EOS zelenú.

Že sa niečo podobné nepodarilo aj Ripplu naznačuje, že SEC nemá záujem o dohodu. Brad Garlinghouse na Twitteri vyjadril nádej, že by sa to mohlo podariť po príchode Bidenovho kabinetu do Bieleho domu.

Kupujete XRP? Spoluzakladateľ Ripplu v minulom roku predal 1,2 miliardy tokenov!

Chaos v USA nedovoľuje firmám podnikať v oblasti kryptomien

Brad Garlinghouse ďalej trefne poznamenal, že v USA je okolo kryptomien totálny chaos. Každá agentúra má na túto tému vlastný názor a je prakticky nemožné zavďačiť sa každému. Pre firmy, ktoré sa venujú kryptomenám, je tak prakticky nemožné pôsobiť v USA. Snáď s výnimkou búrz ako Coinbase.

Brad na Twitteri adresoval ešte niekoľko otázok, no toto sú jeho najtrefnejšie postrehy. Na jednej strane treba uznať, že v Amerike okolo decentralizovaných technológií a hlavne kryptomien panuje veľa otáznikov. Buďme radi, že žijeme v EÚ, kde sa chystajú jednoznačné a komplexné regulácie, ktoré adresujú väčšinu otázok a stanovia jasné pravidlá pre podnikanie v tomto sektore.

Ideálne by síce bolo, ak by se nemali žiadne regulácie, no to otvára cestu k šikanovaniu inovatívnych firiem podobne, ako to robí USA. EÚ si teda vybrala menšie zlo.

Chcete vedieť viac o nadchádzajúcich reguláciách EÚ a čo od nich môžeme čakať? Prečítajte si náš článok:

Regulácie kryptomien v EÚ už tento rok! Čo môžeme očakávať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
2.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Veronika

Milý kryptomagazin… Už prosím nedovoľte písať Samuelovi o XRP, lebo čo nadpis, to zavádzanie alebo lož

Rosta

Nevim jak je na tom XRP ale tento clanek a jeho nadpis je zcela hloupy.Uz na Vas web nebudu chodit.XRP je 20% meho portfolia.

michalxxxxx

ja by som sa toho zbavil