Podľa toho čo hovorí šéf Ripplu, to s XRP nevyzerá dobre

BITmarkets BITmarkets

CEO spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse sa dnes na Twitteri vyjadril k žalobe SEC a dodal nám niekoľko zaujímavých informácií a trefných komentárov. Americký regulátor tesne pred Vianocami obvinil firmu z predaja neregistrovaných cenných papierov. Od roku 2013 mala týmto spôsobom získať 1,3 miliardy dolárov. Žaloba prišla krátko po úspešnom zásahu proti sociálnym sieťam Kik a Telegram, ktoré sa v minulosti pokúsili o podobný krok.

SEC vs. firmy s pseudo kryptomenami – pomôže Ripplu príchod Joa Bidena do bieleho domu?

Najzaujímavejšie je, že spoločnosť Ripple sa pokúsila urovnať spor s SEC ešte pred žalobou a predísť tak eskalácii konfliktu. V minulosti sa podarilo urovnať podobný problém napríklad tvorcovi tokenu EOS, spoločnosti Block.one. Postačilo zaplatiť mastnú pokutu, čím dala SEC kryptomene EOS zelenú.

Že sa niečo podobné nepodarilo aj Ripplu naznačuje, že SEC nemá záujem o dohodu. Brad Garlinghouse na Twitteri vyjadril nádej, že by sa to mohlo podariť po príchode Bidenovho kabinetu do Bieleho domu.

Kupujete XRP? Spoluzakladateľ Ripplu v minulom roku predal 1,2 miliardy tokenov!

Chaos v USA nedovoľuje firmám podnikať v oblasti kryptomien

Brad Garlinghouse ďalej trefne poznamenal, že v USA je okolo kryptomien totálny chaos. Každá agentúra má na túto tému vlastný názor a je prakticky nemožné zavďačiť sa každému. Pre firmy, ktoré sa venujú kryptomenám, je tak prakticky nemožné pôsobiť v USA. Snáď s výnimkou búrz ako Coinbase.

Brad na Twitteri adresoval ešte niekoľko otázok, no toto sú jeho najtrefnejšie postrehy. Na jednej strane treba uznať, že v Amerike okolo decentralizovaných technológií a hlavne kryptomien panuje veľa otáznikov. Buďme radi, že žijeme v EÚ, kde sa chystajú jednoznačné a komplexné regulácie, ktoré adresujú väčšinu otázok a stanovia jasné pravidlá pre podnikanie v tomto sektore.

Ideálne by síce bolo, ak by se nemali žiadne regulácie, no to otvára cestu k šikanovaniu inovatívnych firiem podobne, ako to robí USA. EÚ si teda vybrala menšie zlo.

Chcete vedieť viac o nadchádzajúcich reguláciách EÚ a čo od nich môžeme čakať? Prečítajte si náš článok:

EÚ chce tento rok kompletne zregulovať kryptomeny! Čo môžeme očakávať?

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: