Banka Sberbank začala spovedať svojich zákazníkov – prekážajú jej kryptomeny?

BITmarkets BITmarkets

Najväčšia ruská banka Sberbank údajne vyzvala niekoľkých zákazníkov, aby poskytli informácie o svojich príjmoch z kryptomien. 

Spoluzakladateľ platformy pre obchodovanie s kryptomenami Toxenbox.io, Vladimir Smerkis, povedal spoločnosti Forbes, že istý klient dostal list od Sberbank, ktorým banka požadovala zverejnenie jeho príjmov z kryptomien. List sa odvolával na federálnu ústavu číslo 115 „O boji proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu”. Klient už údajne banku o svojich kryptomenových príjmoch informoval.

Sberbank chcela veľmi citlivé informácie

Zákazníkom mal byť ťažiar kryptomien. Sberbank požadovala zverejnenie jeho adresy krypto peňaženky, aké ťažobné zariadenie využíva (vrátane modelu a parametrov ťažobnej farmy) a hash rate. Banka tiež požiadala o dokumenty potvrdzujúce vlastníctvo alebo prenájom ťažobných zariadení a zároveň o informáciu, kde sa stroje nachádzajú.

„Sme veľmi znepokojení tým, ako sa Sberbank môže odvolávať na termíny, ktoré ešte neexistujú v ruskom práve”

– povedal Smerkis.

Záver

Sberbank vystupovala vždy celkom pozitívne voči kryptomenám. Otázka je, či je to len pochybenie lokálnej pobočky alebo niečo rozsiahlejšie. V každom prípade, ak chcete predísť niečomu podobnému, stále môžete siahnuť po bankomatoch, kde si vyberiete peniaze anonymne a nemusíte nikomu nič dokazovať.

Aké máte skúsenosti vy? Stretli ste sa s niečím podobným vo svojej banke? Ktoré banky vám alebo vašej kryptofirme zavreli či odmietli otvoriť účet? Podeľte sa s ostatnými v diskusii.

Čo čítať ďalej?

[PREHĽAD TRHU] Bitcoin už pumpuje! Prekonali sme 8000 $ – Ale pozor na bublinový pattern

Zdroj:
cryptopolitan.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: