AXS Axie Infinity
AXS Axie Infinity. Zdroj: Shuttertosck.com/Vladimir Kazakov

AXS, pôvodný token hry NFT Axie Infinity, narástol iba za 4 dni o neuveriteľných 120 %. Trh sa však pomaly prehrieva, čo naznačujú aj mnohé indikátory RSI. Čaká nás teda finálny rast pred korekčným legom?

AXS/USD 1D. Zdroj: TradingView
AXS/USD 1D. Zdroj: TradingView

RSI sa od 1. júla 2021 trikrát zatvorilo nad 70. Následne cena zakaždým smerovala do miernej korekcie, aby otestovala EMA21. Výsledkom je, že token Axie Infinity by mohol v nasledujúcich dňoch/týždňoch prejsť podobnou medvedou trajektóriou. Jeho ďalší negatívny cieľ sa pohybuje okolo 87 dolárov.

Po korekciách vedených RSI slúžila 21-dňová EMA obchodníkom ako indikátor nákupu. Podrobne sa obchodníci rozhodli kúpiť pokles v očakávaní, že cena AXS sa znova otestuje a uzavrie nad svojimi predchádzajúcimi vysokými úrovňami.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC – cena narazila na rezistenciu, čaká nás mierny pokles?

Axie Infinity v top 5

V pondelok sa počet aktívnych používateľov Axie Infinity pohyboval na úrovni 1,85 milióna, čo je od apríla rast viac ako 4 500 %. Celkové kumulatívne príjmy sa vyšplhali v rovnakom období na 815 miliónov dolárov. Vďaka tomu sa Sky Marvis, firma stojaca za Axie Infinity, stala piatou najhodnotnejšou spoločnosťou v oblasti videohier na svete podľa trhovej kapitalizácie.

Top herné spoločnosti podľa trhovej kapitalizácie. Zdroj: Messari
Top herné spoločnosti podľa trhovej kapitalizácie. Zdroj: Messari

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Staking AXS

Najnovší objem nákupu na trhoch Axie Infinity sa objavil aj vďaka novej funkcii, ktorá umožňuje držiteľom AXS stakovať svoje tokeny a získavať výnosy. Od svojho uvedenia na trh vo štvrtok táto funkcia prilákala viac ako 12,44 milióna tokenov AXS (1,88 miliardy dolárov pri súčasných sadzbách).

AXS Staking dashboard
AXS Staking dashboard. Zdroj: Axie Infinity

Staking efektívne vyťahuje aktívnu ponuku tokenov z obehu, ktorá v dôsledku rastúceho dopytu po majetku má tendenciu tlačiť jeho ceny vyššie.

Prečítaj si tiež – Grayscale pridáva do porfólia Digital Large Cap tokeny UNI a SOL

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre