Kryptomeny ako nástroj ilegality
Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, Burdun Iliya

Svet kryptomien sa teší veľkej popularite a jeho využitie v reálnom svete neustále rastie. Sú tu však aj menej obľúbené témy, o ktorých sa podľa môjho názoru hovorí v nedostatočnom meradle. Kryptomeny sa stále vo veľkom využívajú na pranie špinavých peňazí.

Môže ťa zaujímať: Tezos s novým historickým maximom – bude trend pokračovať?

Kryptomeny a ilegálny biznis

Tak ako už bolo mnohokrát spomenuté, kryptomeny sú stále vo veľkom využívané ako prostriedok pre pranie špinavých peňazí. Preto sme svedkami častých správ o zadržaní ľudí, ktorí sa týmto spôsobom vyhýbajú zákonom. Tento prípad sa udial aj pred nedávnom. Podľa poslednej správy Europolu sa ukrajinskej polícii podarilo zadržať dvoch páchateľov, ktorí prevádzkovali ransomvér.

Jedným z nich je 25-ročný hacker, ktorý sa podieľal na zavedení škodlivého softvéru do počítačov obetí, zatiaľ čo ten druhý bol zodpovedný za pranie špinavých peňazí.

Na operácii sa podieľali orgány z viacerých štátov vrátane Francúzska, USA a Ukrajiny. Aj vďaka ich spolupráci sa podarilo dolapiť páchateľov.

Prečítaj si tiež: Joe Biden: USA bude spolupracovať s 30 krajinami v boji proti nelegálnym kryptomenám!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Známy gang REvil?

Po zadržaní zločincov sa začali objavovať fámy o tom, že ide o členov neslávne známeho gangu REvil. Europol sa však rozhodol nezverejňovať mená, a preto sa tieto správy zatiaľ nepotvrdili. Správa však informuje o tom, že zadržaná dvojica v minulosti organizovala útoky na viacero európskych a amerických podnikov.

Polícia spolu zadržala viac ako 1,3 milióna dolárov v kryptomenách, hotovosť vo výške 375 000 USD a rôzne luxusné vozidlá.

Ak sledujete svet kryptomien, určite vám neušla ani iniciatíva prezidenta USA, Joe Bidena, ktorý sa zaviazal, že bude bojovať proti kriminalite spojenej s kryptomenami. Pred nedávnom USA vôbec prvýkrát uvalili sankcie na platformu s kryptomenami, keď zistili, že burza Suex umožnila gangstrom pranie špinavých peňazí.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre