Burza Coinbase
Burza Coinbase. Zdroj: Shutterstock, rarrarorro

Kryptomenová burza Coinbase má v poslednom období problémy s hackermi. Neustále im pribúdajú nové prípady okradnutých klientov.

Prečítaj si tiež: Éra shitcoinov? Dogelon Mars dosiahol za posledný mesiac zisk 4 000 %!

Coinbase a hackeri

Po hackerskom útoku, ktorý sa odohral v apríli tohto roka, prišiel jeden z klientov burzy Coinbase o viac ako 11,6 milióna dolárov.

So zaujímavými informáciami prišiel portál Business Insider. Okresný sudca pre okres v Kalifornii vraj vydal príkaz na vymáhanie BTC v hodnote viac ako 600 000 USD z peňaženky Huobi Global. Podľa vyšetrovacieho spisu sa práve v tejto peňaženke nachádza časť odcudzených peňazí.

„Burza Huobi súhlasila so zachovaním zmrazenia finančných prostriedkov až do vyriešenia žaloby o zabavenie,” Skonštatoval Thom Mrozka, riaditeľ pre styk s médiami americkej prokuratúry v LA.

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptomena Shiba Inu urobila za posledný rok 100 000 000 % zhodnotenie

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Samotný poškodený v tomto prípade dostal oznámenie o zablokovaní svojho účtu. Bolo to hneď po tom, čo zrealizoval nákup 200 BTC. Prišla mu výzva, aby sa skontaktoval s telefónnym číslom z oznámenia. Netušil však, že ide o scam. Náhle sa tak ocitol v moci podvodníkov, ktorí ho šikovne dotlačili do úkonu, ktorým im povolil vzdialený prístup. Podľa súdu je stále nejasné, ako sa hacker dokázal dostať k jednotlivým údajom.

Coinbase doteraz v danom prípade mlčí. Je to prekvapujúce, nakoľko neustále pribúdajú prípady o napadnutých a okradnutých klientoch. Od roku 2016 bolo na americkú burzu podaných viac ako 12 000 sťažností.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre