bielorusko bitcoin

Dekrét, ktorý podpísal bieloruský prezident Alexander Lukašenko, zlegalizuje kryptomeny, ICO a smart kontrakty. Zároveň bude povolené obchodovanie s digitálnymi menami a do roku 2023 nebude podliehať povinnosti zdaňovať výnos.

Kryptomeny budú čoskoro legálne

Dekrét “O rozvoji digitálnej ekonomiky”, ktorý zlegalizuje vyššie spomínané fakty nadobudne účinnosť 28. marca 2018. Iryna Chelyshava, právnička bieloruskej advokátskej kancelárie Vlasova Mikhel & Partners uviedla:

“Vyhláška oprávňuje právnické osoby a individuálnych podnikateľov, ktorí sú rezidentmi High Technology Park (HTP), aby vykonávali operácie s tokenmi a kryptomenami. Ostatní môžu používať kryptomenu na území Bieloruska prostredníctvom obyvateľov HTP.”

HTP je osobitná ekonomická zóna so špeciálnym daňovým a právnym režimom v Bielorusku, podobne ako Silicon Valley v USA. Podľa ich web stránok, obyvateľmi technologického parku je 192 spoločností, ktoré vyvíjajú softvérové produkty a poskytujú služby IT zákazníkom z 67 krajín sveta. Z nich 35% tvoria podniky so 100% zahraničným kapitálom.

Technologický park je označovaný za hlavnú experimentálnu lokalitu pre realizáciu pilotných projektov vrátane tých, ktoré sú založené na digitálnych menách.

Žiadne obmedzenia a žiadne dane

Vďaka dekrétu “O rozvoji digitálnej ekonomiky” nebudú v Bielorusku žiadne obmedzenia a osobitné požiadavky na operácie, tvorbu, obchodovanie či držanie digitálnych mien ako aj žiadne obmedzenia pre burzyzmenárne. Rovnako tak aj ťažba kryptomien vykonávaná jednotlivcami nebude klasifikovaná ako podnikateľská činnosť a kryptomeny nebudú predmetom zdanenia až do roku 2023.

Na dekrét už stihol zareagovať aj Anton Myakishev, šéf kancelárie spoločnosti Microsoft v Bielorusku, ktorý sa pre agentúru Reuters vyjadril:

 “…dekrét je pre Bielorusko prelomom a dáva tomuto odvetviu možnosť urobiť významný krok vpred. Zároveň umožňuje zahraničnému kapitálu prísť do Bieloruska a pracovať v komfortných podmienkach. “

Navštívte naše fórum a ak ste tak ešte neurobili, dajte nám like na facebooku, aby ste nezmeškali naše krypto-spravodajstvo.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance