Trh s kryptomenami cez noc posilnil o 15%
Trh s kryptomenami cez noc posilnil o 15% Zdroj: shutterstock.com/SoftLight

Za uplynulý pracovný týždeň sme zaznamenali relatívne pokojný vývoj trhu s kryptomenami. Dávka dobrých správ konečne stabilizovala cenu najväčších kryptomien. Bitcoin sa po pondelkovom prepade na 6000$ spamätal a celý týždeň sa pohyboval medzi 7500$ a 8500$. Ostatné veľké kryptomeny viac menej iba kopírovali pohyby Bitcoinu, ktorý v súčasnosti diktuje trh.

Víkendové zisky

Už pár hodín však máme víkend a tento rok sme počas posledných víkendov zaznamenávali stúpanie. Ani dnes tomu nie je inak. Bitcoin po dlhšom čase konečne prekonal hranicu 9000$ a namieril si to ešte vyššie.

Momentálne je málo pravdepodobné, že by mohol prelomiť aj 10 000$. Na väčšine búrz sa totiž v okolí týchto hodnôt potýka s veľkou rezistanciou – Ľudia s vidinou zisku predávajú a chcú nakúpiť nižšie.

Ripple a TRON utekajú dopredu

Zaujímavo vyzerá aj vývoj tokenov Ripple a TRON. Oba za posledných 24 hodín predviedli úžasnú jazdu. Ak ste ich nakúpili včera, dnes už máte o 50% viac. Ripple a TRON sa v poslednej dobe vyznačujú veľkou volatilitou.

Negatívna korelácia so svetom akcií?

Možno je to iba náhoda, no trh s kryptomenami rastie v čase, keď trhy s akciami klesajú. Dow Jones index nedávno zažil najväčší pád v histórii a stiahol so sebou aj ďalšie veľké indexy. Je možné, že niektorí investori vyťahujú peniaze z akcií a vrážajú ich do kryptomien?

Tento fenomén budeme ďalej sledovať a dáme vám vedieť, na čo sme prišli.

Čo radí TradingView?

Indikátor na stránke TradingView nie je veľmi presvedčivý. Na Bitcoin ukazuje jednoznačne SELL (predať). Ethereum je neutrálne, pri Ripple svieti odporúčaný nákup a takisto aj pri Litecoine. Zdá sa, že traderi v Bitcoin veľmi neveria. V posledných týždňoch však udáva trh takže je otázne, nakoľko sa dá spoliehať na tento indikátor. No, uvidíme.

Trh s kryptomenami sa pozviechal z posledného prepadu. Krátkodobý trend sa však určite neotočil. Séria klesajúcich lokálnych miním a maxím tomu jasne nasvedčuje. Ak chcete dostávať aktuálne informácie zo sveta kryptomeien, povoľte nám posielanie notifikácií na nové články. Použiť môžete zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Prípadne nás sledujte na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance